Tarih : 05.08.2021 - 15:29 Yorum : 0

Alevler arasında 6 gün: Kurtarıldıktan sonra litrelerce su içti

Antalya'da başlayan orman yangınlarında, 6 gün boyunca alevler arasında aç ve susuz halde kurtarılmayı bekleyen keçinin yardımına hayvan severler koştu.

Alevler arasında 6 gün: Kurtarıldıktan sonra litrelerce su içti

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 9 gün önce başlayan orman yangınlarında Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllüler, alevleri kontrol altına almak için mücadeleyi sürdürürken veterinerler de hayvan dostlarımız için bölgede çalışma yürütüyor. Bu kapsamda, 6 gün boyunca alevlerle savaşan bir keçi, aç ve susuz halde bulunduğu yerden kurtarıldı. Günlerdir su içmeyen keçi, bölgeden çıkarıldıktan sonra litrelerce suyu kana kana içti.

BÖLGE HALKI VE HAYVANLAR İÇİN YARDIM YAĞDI

Antalya’nın Manavgat ilçesi başta olmak üzere birçok ilde günlerdir devam eden orman yangınlarının çoğunluğu kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sonrası 7’si Manavgat yangını olmak üzere 8 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce insan yaralandı, binlerce hayvan ise telef oldu. Yangının kontrol altına alınan yerlerden gelen görüntüler içleri sızlatırken, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin birçok yerindeki vatandaşlardan hem bölge halkı hem de hayvanlar için adeta yardım yağdı.

YABANİ HAYVANLARIN BAKIMINI DA ÜSTLENİYORLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hayvan hastanesi ve veteriner kliniklerinden gelen veteriner hekim ve teknisyenler Manavgat’taki yangın bölgelerinde adeta seferberlik ilan etti. Yangın bölgelerinden gelen ihbarları değerlendirerek büyük ve küçükbaş hayvanların tedavi bakımlarını gerçekleştiren ekipler, yangın bölgelerini gezmek suretiyle yaban hayatında yangından etkilenen ve yaralanan hayvanların bakımlarını da yapıyor.

VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE YANIKLAR VAR

Hayvanların durumu her ne kadar içleri acıtsa da, günler sonrası gelen kurtarma haberleri de sevindiriyor. Bakımı yapılan hayvanlar arasında 6 gün alevlerin arasında aç ve susuz mahsur kalıp kurtarılan bir keçinin tedavisine başlandı. Vücudunun bazı noktalarından yangın dolayısıyla yaralanan keçi, kurtarıldıktan sonra litrelerce suyu kana kana içti. Keçinin sağlık durumu iyi olduğu öğrenilirken, gerekli tedavisine de hemen başladığı bildirildi.

Kaynak : İHA / ANTALYA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber