2021-11-20 09:00:20

Alkollü araç kullanırken yakalanan sürücü: Müşterim için zorunlu içtim

Aksaray’da alkollü araç kullanan sürücü, polis uygulamasına takıldı. Basın mensuplarının “Neden alkollü araç kullanıyorsunuz?” sorusuna karşı sürücü, “Normalde içmem ama müşterim için zorunlu içtim. 2 duble aldım. Evime gidebilirim” diyerek kendini savundu.

Alkollü araç kullanırken yakalanan sürücü: Müşterim için zorunlu içtim
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Aksaray’da Hacılar Harmanı Mahallesi Selçuk Caddesinde huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri şüphe üzerine 68 AAL 084 plakalı Ford marka kamyoneti durdurdu. Ehliyet ve ruhsat sorduğu sürücü 49 yaşındaki Çapan A.’nın tavır ve konuşmalarından alkollü olabileceği şüphesi üzerine polis ekipleri alkol muayenesi yaptı. Alkol muayenesinde sürücü 1.46 promil alkollü çıkarken, basın mensuplarının “Neden alkollü araç kullandınız?” sorusuna ilginç bir cevap verdi.

'MÜŞTERİ İÇİN ZORUNLU İÇTİM'

İmalathanesine müşterisinin geldiğini anlatan alkollü sürücü, “2 duble içtim, vallahi 2 duble içtim. Evime gidebilirim. Zorunlu içtim yani. Neden biliyor musun? Müşteri için zorunlu içtim. Benim iş yerim var Yeşilova’da. Yürüyen konteynır karavana imalatı yapıyorum. Müşterim geldi, almak zorunda kaldım. Normalde almam tamam mı? Normalde alkol kullanmam ama kendim bilinçliyim. Evime gidebilirim” dedi.

EHLİYETİNE EL KOYULDU

Sürücüye alkollü araç kullanmaktan bin 339 lira ceza kesilirken ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yapılan sağlık kontrolünün ardından sürücü ifadesi alınmak üzere Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Etiketler