15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/11˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2021-10-18 15:36:03

Anne tırnakçılık yaparken kızları meyve çaldı! Aile boyu hırsızlık pes dedirtti

Antalya'da bir markete giren 3 kadın ve 3 çocuğunun el çabukluğuyla yaptığı hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı. Anne tırnakçılık yöntemiyle 100 lira çalarken çocuklar da marketin önündeki manav tezgahından poşetlere üzüm ve nar doldurdu.

Anne tırnakçılık yaparken kızları meyve çaldı! Aile boyu hırsızlık pes dedirtti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya'daki bir markette yaşanan aile boyu hırsızlık olayında, kadın ve çocukların el çabukluğu görenleri şaşkına çevirdi. Çocukların anneleri olan 2 kadın tırnakçılık usulüyle marketçinin 100 lirasını çalarken o esnada çocuklar da dükkan önündeki manav tesgahından üzüm ve nar çaldı. O anlar, marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 

Manavgat'daki  Aşağı Pazarcı Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan bir markette yaşanan olayda, 3’ü kadın, 3’ü çocuk olmak üzere 6 kişilik grup marketin önüne geldi. Kadınlardan 2’si kucaklarındaki çocukla birlikte markete girdi.

100 LİRAYI CÜZDAN ALTINDAN YANINDAKİNE VERDİ

Marketçiden sigara isteyen kadın, 200 TL’yi marketçiye uzattı. Sigarayı ve 185 TL para üzerini alan kadın, kısa bir süre oyalandıktan sonra el çabukluğuyla paranın 100 TL’sini cüzdanının altına alıp, yanındaki kadına verdi. Kadın daha sonra sigarayı marketçiye geri verip parasını istedi. Marketçi de sigarayı alıp 200 TL’yi geri verdikten sonra kadının verdiği parayı saymadan kasaya koydu. Kadınlar marketten çıktıktan sonra kasadaki parayı sayan market sahibi 100 TL’nin eksik olduğunu fark etti.

Kadınlar tırnakçılık yöntemiyle para üstünü çalıyor.

GÜVENLİK KAMERASINDA GÖRDÜ

İş yerinin güvenlik kamerasını izleyen market sahibi Battal Salça, kadınların tırnakçılık yöntemiyle 100 TL’yi aldığını, ayrıca dışarıda bekleyen çocukların da yanlarındaki kadının verdiği poşetlere nar ve üzüm doldurduğunu fark etti. İşyeri sahibinin ihbarı üzerine markete gelen Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyeri sahibinden olayla ilgili bilgi aldıktan sonra güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Anneleri tırnakçılık yaparken kızlar da meyve çalıyor.

"PAKET DEĞİL TEK SİGARA İSTİYORUM"

Kadınların bir taraftan soru sorarak kafasını karıştırdığını belirten Battal Salça, “Birisinin kucağında çocuk bulunan 2 kadın gelip sigara istedi. 200 TL verdi, ben de sigarayla birlikte 185 TL para üzerini kadına verdim. Kısa bir süre oyalandıktan sonra sigarayı geri verip paket değil tek sigara istediğini söyledi. Ben tek sigara satmadığımızı söyleyince sigarayı ve para üstünü geri verip parasını istedi. Ben de verdiği parayı saymadan kasaya koydum. Kadınlar gittikten sonra kasaya baktığımda 100 TL’nin eksik olduğunu gördüm. Güvenlik kamerasını izleyince 100 TL’nin tırnakçılık yöntemiyle alındığını, kadınlar bunu yaparken dışarıdaki çocukların da poşetlere ve yanlarındaki çantaya nar ve üzüm doldurduğunu gördüm. Hemen polisi aradım. Bu şüphelilerin yakalanmalarını ve bir başka esnafın daha canını yakmamalarını istiyorum” dedi.

Etiketler