2021-12-07 14:45:39

Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi

Antalya’da dün gece başlayan fırtına sabah saatlerinde etkisini artırarak devam etti. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda araç devrilirken sahil kısımlarda dev dalgalar oluştu.

Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’ya ‘turuncu kod’lu uyarının ardından gece saatlerinde etkili olan fırtına etkisini arttırarak devam ettirdi. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrilirken Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluştu.  Antalya Havalimanı'nda da uçak seferleri aksadı.  Zaman zaman şiddetini artıran sağanak, sokak ve caddelerde su birikintilerine neden oldu. Bazı bölgelerde trafik aksadı.

KULLANILMAYAN YOL ÇÖKTÜ

Antalya'da kuvvetli rüzgar ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Konyaaltı ilçesine bağlı Bahtılı Mahallesi'nde kullanılmayan bir yol aşırı yağış nedeniyle çöktü.

YOLLAR DERE YATAĞINA DÖNDÜ

Kente genelinde şiddetli yağmur sonrasında adeta yollar ve sokaklar dere yatağına döndü. Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 318 sokak üzerinde 3 araç mahsur kaldı. Araç sürücüleri ise çaresizce araçlarının içerisinde kurtarılmayı bekledi. Bir aile ise araçlarını kendi elleri ittirerek kurtardı. Bazı sürücüler ise kaldırım üzerinden gitmek isteyince dere yatağına aracının tekerlerini düşürdü.

İŞ YERİNİN ÇATISI CADDEYE UÇTU

Antalya’nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına, Manavgat Caddesinde bulunan deri mağazasının çatısını uçurdu. Çatı, yoğun araç trafiğinin yaşandığı Side’den Manavgat’a gelen yola düşerken, trafik ışıklarının kırmızı yanması olası bir facia yaşanmasını önledi. Çatının fırtınanın etkisiyle yerinden sökülüp caddeye uçması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi

KONYAALTI SAHİLİNİN RENGİ DEĞİŞTİ

Antalya’da etkili olan şiddetli yağmur sonrasında dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde denizin rengi kahverengiye döndü.

YARIN SABAHA KADAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji, fırtınanın hızının sabah saatlerinde en yüksek olduğu noktaları Kemer ilçesi Sığlık Feneri 123.8 km, Konyaaltı ilçesi Balıkçı Barınağı 110 km, Konyaaltı ilçe merkezi 90 km, Antalya kent merkezi 82.8 km olarak açıkladı. Antalya'nın batı yönündeki Kemer ilçesi ve çevresinde daha etkili olması beklenen fırtınanın yarın sabah saatlerinde dinmesi bekleniyor.

Etiketler