Tarih : 26.09.2021 - 14:26 Yorum : 0

Araba almaya giderken 111 bin lirasını kaybetti

Bursa'dan yola çıkıp araba almak üzere İstanbul'a giden adam, yanında taşıdığı 111 bin TL'sini Yalova'da bindiği minibüste unuttu. Yaşlı adamın bindiği minibüsteki incelemelerde içi para dolu poşet bulunamadı.

Araba almaya giderken 111 bin lirasını kaybetti

Bir anlık dalgınlık, yılların emeğini boşa çıkardı. Araba almak için para biriktiren adam, para dolu çantayı minibüste unuttu.

Olay önceki gün Yalova’da meydana geldi. Alınan bilgilere göre Bursa’nın Gürsu ilçesinde yaşayan Ahmet Dağ zor şartlarda biriktirdiğini söylediği 111 bin TL ile İstanbul Pendik’ten araba almak için Bursa şehirler arası otobüs terminalinden Yalova’ya gelen otobüse bindi. Daha sonra Yalova terminalinde otobüsten inen tahlisiz adam buradan bindiği dolmuş ile Yalova feribot iskelesine gelerek İdo feribotu ile İstanbul’a gitmek için yola çıktı.

PARAYI UNUTTUĞUNU FERİBOTTA FARK ETTİ

Ahmet Dağ isimli yaşı adam Bindiği Yalova - Pendik Feribotu seyir halinde iken bir anda içinde 111 bin lira paranın olduğu poşetin yanında olmadığını farketti. Panikle durumu hemen gemi personeline ileten yaşlı adam daha sonra aynı gemi ile Yalova’ya geri dönerek Yalova terminalinde kaybettiği para poşetinin bulunması için güvenlik kamera kayıtlarına bakılmasını istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan incelemede ise yaşı adamın yanında taşıdığı para poşetini Yalova Terminalinde bindiği Dolmuşta düşürdüğü tespit edildi. Ancak yaşlı adamın bindiği dolmuşta yapılan incelemede içinde 111 Bin lira para olan poşet bulunamadı. Tahlisiz adam çaresizce kaybettiği paranın bulunmasını beklerken Yalova emniyetinin olay ile ilgili soruşturması titizlikle devam ediyor.

"İNŞAATLARDA ÇALIŞARAK BU PARAYI TOPLADIM"

Araç almak için Bursa’dan İstanbul’a giden ve yolda parasını düşüren Ahmet Dağ isimli vatandaş paranın bir an önce bulunmasını beklerken, "Ben bu parayı toplamak için yıllarca inşaatlarda çalıştım, eşim evde hasta onu hastaneye götürmek için araba almaya karar verdim, bir anlık dalgınlık sonucunda paramı kaybettim, inşallah helal süt emmiş biri paramı bulur ve bana getirir" dedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Araba Para Bursa
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber