27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-09-18 21:30:04

Arkadaşlarına mesaj yazdıktan sonra hayatına son verdi

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç köyünde bir genç telefonla iki veda mesajı gönderdikten sonra 35 metre yükseklikteki kayalıklardan atlayıp intihar etti.

Arkadaşlarına mesaj yazdıktan sonra hayatına son verdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Markete gidip çerez ve içecekler alıp arkadaşlarıyla son kez vakit geçirdikten sonra yanlarından ayrılan A.E (20), ilk önce annesiyle ilgili mesaj yazdı. Daha sonra ikinci mesajı yazan ve bunlar arkadaşlarına atan A.E, çıktığı kayalıklardan atlayarak intihar etti. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İntihar eden gencin arkasından bıraktığı iki yürek burkan mesaj ise şu şekilde:

ÖLÜMÜN YAŞI YOKTUR

Ölümün yaşı yoktur. Şimdi dersiniz yaşın kaç, yaşıma bakmayın siz. Yaşadıklarımın yaşımdan daha büyük oldu. Onun için bu gece son gecem, arkadaşlarımla beraber güzel bir gece yaşadım. Son son durağa geldim, burada manzara oldukça güzel ve yüksek. İki üç sigara içtim. Herkes her şey gözümümn önünde akıyor. Aşağıda arkadaşlarımın kahkaha sesleri geliyor. Tabi bu son satırlarımı okuyacaklar birazdan.

Ve o zaman iş işten geçmiş olacak. Şimdi belki hepiniz beni dinlemek isterdiniz ama ben gittikten sonra bunun pek faydası olmayacak. İnsanları sağken sahiplenin dinleyin. Her şeyi bıraktım öyle çıktım buraya. Çoğu zaman arkadaşlarla buraya gelirdik konuşurduk gülerdik ama bu sefer ben tekim. Ve hayat benim için birazdan son bir sigaradan sonra bitecek. Benim de son satırlar ve maceram... Hoşçakal güzel köyüm.

BAĞIŞLA BENİ GÜZEL ANNEM

Ben o dağın tepesine çıkarken güldüm... Aklıma sen geldin anne.. Hava hafif serin, içim ise bir o kadar derin. Sonra yaktım bir iki sigara. İçe içe açtım içime derin yara. Şöyle bir oturup izledim anne, Yarma'nın manzarasını..

Sigaram bitti ve ayağa kalktım. Açtım kollarımı bir ah yaptım. Yarma'nın rüzgarı öyle sert, öyle derin esiyordu ki... Sanki bana toprağın kokusunu getiriyordu anne. Kısacası beni güzel annem; Yarma'ya doyamadan. Kokunu içime çekemeden. kardeşlerimle, arkadaşlarımla vakit geçirmeden... Göçüp gittim annem...

Etiketler