Tarih : 27.07.2021 - 09:00 Yorum : 0

Artvin’deki sel faciası: ‘Boğuluyorum’ feryadına bot ile koştular

Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen sele ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Göle dönen caddede bir vatandaşın yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Artvin’deki sel faciası: ‘Boğuluyorum’ feryadına bot ile koştular

Doğu Karadeniz geçtiğimiz günlerde etkisini gösteren sağanak nedeniyle sel felaketi yaşamıştı. Meydana gelen sel nedeniyle yollar göle döndü, araçlar suya gömüldü. Evlerinde veya sokaklarda olan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. AFAD ve kurtarma ekipleri çok sayıda kişiyi kurtarırken bu operasyonlardan biri de Kapisre Deresi’nin taşması sonucu sular altında kalan Boğaziçi mahallesinde gerçekleşti.

BOĞULMAMAK İÇİN BAĞIRDI

Mahallede esnaf olan bir vatandaş göle cadde dönen caddede bir anda sular içerisinde kaldı. Şahsın “Boğuluyorum” feryadını duyan ve büyük korku yaşayan mahalle sakinleri evlerinin balkonundan çaresizce su içinde tutunması için kendisine damacana bidonu attı. Bidona ulaşamayan şahsın imdadına ise küçük bir deniz botu ile sel sularında dolayan bir genç yetişti. Kürek çekerek hızla şahsın yanına ulaşan genç, boğulmak üzere olan şahsın imdadına yetişti ve botuna tutunmasını sağladı.

Etiketler : Artvin Sel
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber