2022-01-11 15:29:40

Avukat Dilara Yıldız kimdir? Neden öldürüldü? Dilara Yıldız kaç yaşındaydı?

“Avukat Dilara Yıldız kimdir?” sorusu, Avukat Dilara Yıldız’ın dün akşam saatlerinde eski nişanlısı tarafından öldürülmesi üzerine en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. İstanbul’un Tuzla ilçesinde eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından öldürülen Avukat Dilara Yıldız’ın kim olduğu, kaç yaşında olduğu ve neden öldürüldüğü merak ediliyor. İnternet üzerinden araştırma yapan vatandaşlar, “Avukat Dilara Yıldız kimdir, kaç yaşında?”, “Dilara Yıldız neden öldürüldü?” sorularına cevap aramaya başladı.

Avukat Dilara Yıldız kimdir? Neden öldürüldü? Dilara Yıldız kaç yaşındaydı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’un Tuzla ilçesinde dün akşam saatlerinde bir kadın cinayeti meydana geldi. Katil Oktay Dönmez, eski nişanlısı Avukat Dilara Yıldız’ı katlederek öldürdü. Yapılan incelemelerin ardından cinayetin arka planı ortaya çıkarken vatandaşlar, cinayete kurban giden Dilara Yıldız’ın neden öldürüldüğünü, kaç yaşında olduğunu sorgulamaya başladı. Peki Avukat Dilara Yıldız kimdir, kaç yaşındadır? Dilara Yıldız neden öldürüldü? İşte detaylar…

AVUKAT DİLARA YILDIZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

10 Ocak 2021 tarihinde akşam saat 22:00 sıralarında İstanbul Tuzla’da meydana gelen olay sonucu hayatını kaybeden Avukat Dilara Yıldız’ın neden öldürüldüğü merak ediliyor. Cinayetin ardından yapılan araştırmalar sonucunda edinilen bilgiye göre İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak çalışmakta olan Avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından İstanbul Tuzla’da bir restoranda katledildi. Genç avukat olay yerinde hayatını kaybetti.

İş nedeniyle şehir dışında olan Dilara Yıldız, evine geldiğinde eski nişanlısı Oktay Dönmez’in evde olduğunu fark etti. Nişanlısı tarafından önce darp edilen Yıldız, daha sonra silah zoruyla İstanbul Tuzla’da bir restorana götürüldü. Burada bir süre konuştuktan sonra Avukat Dilara Yıldız, restoranda bulunan vatandaşlardan yardım talebinde bulundu. Vatandaşlar, yardım talebinin üzerine polis ekiplerine durumu bildirdi ve bunun üzerine polisler olay yerine geldi. Oktay Dönmez, polis ekiplerinin restorana geldiğini görünce belinde bulunan tabancayı çıkararak Avukat Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti kurşunlar Yıldız’ın başına, boynuna ve göğsüne isabet etti. Dilara Yıldız olay yerinde can verirken Oktay Dönmez polis ekipleri tarafından tutuklanarak gözaltına alındı.

KARAKOL YANINDAKİ RESTORANA GETİRDİ

Olay yeri ekiplerinin incelemesinin ardından Avukat Dilara Yıldız’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi ve Savcılık yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı. Avukat Dilara Yıldız’ın Oktay Dönmez ile nişanlı olduğu fakat 5 ay önce ayrıldığı öğrenildi. Ayrılığın ardından Yıldız’a sürekli tehdit mesajları gönderdiği belirtilen Oktay Dönmez’in kendini uzman çavuş olarak tanıttığı fakat aslında fuhuş çetesine üye olduğu ortaya çıktı. Avukat Dilara Yıldız iş nedeniyle şehir dışında olduğu sıralarda evine gizlice giren ve 10 gün boyunca burada yaşayan Oktay Dönmez’in Yıldız’ın mal varlığına el koymak için başına silah dayayıp senet imzalatmaya çalıştığı öğrenildi. Bunun üzerine Avukat Dilara Yıldız’ın, kendini kurtarmak amacıyla Dönmez’i ikna ettiği ve kendisini polis karakolu yanındaki bir restorana getirttiği öğrenildi.

DİLARA YILDIZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

10 Ocak 2021 tarihinde eski nişanlısı tarafından katledilen Dilara Yıldız, İstanbul Barosu’na bağlı olarak çalışan bir avukattı. Başarılı bir avukat olduğu bildirilen Yıldız, iş nedeniyle gittiği şehir dışından evine döndüğünde eski nişanlısı Oktay Dönmez’in evinde olduğunu fark etti. Tehdit ve darp edilmesinin üzerine kendini kurtarmak için Dönmez’i ikna ederek karakol yanında bir restorana gelen Avukat Dilara Yıldız, vatandaşlarda istediği yardım üzerine polislerin restorana gelmesini sağladı. Fakat katil Oktay Dönmez’in kurşunlarından kendini koruyamadı. Avukat Dilara Yıldız, henüz 29 yaşında ve başarılı bir avukattı.

Avukat Dilara Yıldız, kadın cinayetlerinin yeni kurbanı olarak, sosyal medya gündeminde konuşulmaya başladı. Vatandaşlar, kadın cinayetlerinin son bulması için seferber olarak sosyal medya üzerinden destek vermeye devam ediyor.

Etiketler