Tgrt Haber
26 Kasım 2023 12:13 - Güncelleme : 26 Kasım 2023 12:35

Ayağı çamur olmaması için kardeşini sırtında taşımıştı! Vefakar abla o günü anlattı

Batman’da ayağı çamur olmaması için kardeşini sırtında taşıyan 9 yaşındaki Emine İbrahim, sosyal medyada gündem olmuştu. Küçük abla, o anları anlattı.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
Batman, Sel

Kalpleri ısıtan görüntüler Batman'da kaydedildi. Hürriyet Mahallesi'nde sağanak yağışla birlikte meydana gelen sel sonrası cadde ve sokaklar çamur deryasına döndü. Cadde ve sokakların çamur olmasından dolayı abla, kardeşinin ayakları çamurlu suya batmasın diye onu sırtına alıp okula kadar taşıdı. Yürek ısıtan görüntüler ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansımıştı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kardeşini sırtında taşıdığı sırada çekilen görüntüsü sosyal medyada ilgi gören vefakar küçük abla o anları aktardı. Suriye'den 10 yıl önce gelerek, Batman'a yerleşen Halime ve Mazlum çiftinin çocukları 9 yaşındaki Emine ile 6 yaşındaki Ali sosyal medyaya yansıyan görüntüleri ile gündem oldu.

Ayağı çamur olmaması için kardeşini sırtında taşımıştı! Vefakar abla o günü anlattı

“GÖRÜNTÜMÜN ÇEKİLDİĞİNİ FARK ETMEDİM”

Görüntüde, Emine'nin kentte 20 Kasım'da meydana sel nedeniyle Hürriyet Mahallesi'nde çamurlu olan yolda ayaklarının kirlenmemesi için kardeşini sırtında taşıdığı görülüyor. 4. sınıf öğrencisi Emine İbrahim, selin ardından her yerin çamur olduğunu, annesinin kardeşini okuldan almasını istediğini söyledi. Kardeşini okuldan aldıktan sonra ayağı çamur olmaması için sırtına alarak taşıdığını belirten Emine İbrahim, "Kuzenlerime kadar taşıdım. Görüntümün çekildiğini fark etmedim. Sosyal medyada görünce çok şaşırdım. Çamur olması durumunda kardeşimi yine sırtımda taşırım." dedi.

Ali İbrahim de yağmur yağdığı için yerlerin çamur olduğunu ve kuzenlerine gitmek için ablasının kendisini okuldan aldığını aktardı. Ali, "Çok yağmur yağmıştı. Her yer çamur olmuştu. Ablam beni sırtında taşıdı." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...