Tarih : 27.09.2021 - 11:04 Yorum : 0

Ayaklarını kestikleri martıyı doğaya saldılar: Ne yürüyebiliyor ne uçabiliyor

Arnavutköy'de dikkatli bir vatandaş tarafından uçamadığı fark edilen martının, kimliği henüz bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından ayaklarının kesilmiş olduğu belirlendi. Çayırlık alanda bulduğu martıya sahip çıkan vatandaş duruma 'Bu nasıl vicdansızlık' diyerek tepki gösterdi.

Ayaklarını kestikleri martıyı doğaya saldılar: Ne yürüyebiliyor ne uçabiliyor

İstanbul Arnavutköy'de kimliği belirsiz kişi veya kişlerce ayakları kesilerek doğaya salınan martıya, uçamadığını fark eden bir vatandaş sahip çıktı. Ayakları kesilmiş halde çayırlık alanda duran martıyı gören Ahmet Karakaya, ‘bu nasıl vicdansızlık’ diyerek duruma tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Arnavutköy İmrahor Mahallesi’nde bulunan evinin etrafında ayakta durmakta zorluk çeken bir martıyı gören Ahmet Karakaya, martının yanında gittiğinde ayaklarının kesildiğini fark etti. Martının halini gören Karakaya, ayakları kesilmiş martıyı evine alarak beslemeye başladı.

"NE UÇABİLİYOR NE YÜRÜYEBİLİYOR"

Ayağı kesik olan martıya bakan Ahmet Karakaya, martıyı bulduğu anları şöyle anlattı:

"İşten gelirken yolda gördüm baktım uçamıyor. Arkasından gittim baktım ayakları kesik. Aldım eve getirdim. Bu nasıl vicdansızlık bilmiyorum ama ayaklarını kesip böyle bırakmışlar. Hayvan iki gündür bende. Elimden geldiğince yemini ve suyunu vermeye çalışıyorum ama bilmiyorum. Ayakları kesilmiş ne uçabiliyor ne yürüyebiliyor. Bu gerçekten vicdansızlık."

"YANLIŞ BİR ŞEY YAPARIM DİYE KORKUYORUM"

"Hayvan ısırığı değil bu, hayvan ısırsa bir tarafı çok bir tarafı az kopardı ama bunun iki tarafı da eşit kesilmiş. Burası sulak bir alan olduğu için kuş türleri çok sık oluyor burada. Belediyeyi aradık gelip alacaklar herhalde. Tedavi etmeye çalıştım ama yanlış bir şey yaparım diye de korkuyorum o yüzden ekiplere teslim edeceğim tabii ki"

Kaynak : İHA/İSTANBUL
Etiketler : Martı Ayak Arnavutköy
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber