Tarih : 26.10.2021 - 11:43 Yorum : 0

Annesi ikizlerini, eski kocası küçük çocuklarını kaçırdı! Aylardır oğullarını göremiyor

Bursa'da eşinden boşandıktan sonra ikiz çocuklarının öz annesi, 6 ve 7 yaşındaki iki çocuğunun da eski kocası tarafından kaçırıldığını öne süren Neşe Dinç, yetkililerden yardım istedi. Aylardır göremediği oğullarının hayatından endişelenen anne, "Benim artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

Annesi ikizlerini, eski kocası küçük çocuklarını kaçırdı! Aylardır oğullarını göremiyor

Bursa’da 4 çocuk annesi Neşe Dinç, aylardır sokak sokak gezip çocuklarından bir iz arıyor. Öz annesinin ikizlerini ve eski kocasının da 6 ve 7 yaşlarındaki çocuklarını kaçırdığını söyleyen acılı anne, aylardır çocuklarından haber alamıyor.

Almanya’da doğup büyüyen Neşe Dinç, ilk evliliğinden ikiz çocuk dünyaya getirdi. Boşandıktan sonra Türkiye’ye yerleşen ve İzmir’de anne babasıyla yaşamaya başlayan Neşe Dinç, annesinin kendi rızası olmadan çocuklarını yatılı okula verdiğini iddia etti.

"4 OĞLUM VAR AMA BİRİ BİLE YANIMDA DEĞİL"

Bir süre sonra Bursa’ya gelen Neşe Dinç, ev kiralayıp yerleşince çocuklarını almak istedi. Ancak annesi buna izin vermedi. Uzun süren tartışmalar sonrası ikna olan anne, çocukları Bursa’ya getirdi. Yaşanan olaylardan sonra Neşe Dinç’in babalarıyla birlikte 6 hafta Almanya’ya gönderdiği çocuklar, Bursa’ya döndüklerinde dedesi ve dayısı tarafından kaçırıldı.


Neşe Dinç 4 oğlundan da aylardır haber alamıyor.

O günden sonra çocuklarını göremediğini iddia eden Neşe Dinç, “Ben çocuklarıma kavuşmak istiyorum. Onları her yerde arıyorum. İkizlerim 14 yaşında ve haber alamıyorum. Hayatlarından endişe ediyorum. Biri 6, diğeri 7 yaşındaki oğullarım okul çağında ama herhangi bir kayıtları yok. 4 oğlum var ama biri bile yanımda değil. Benim artık dayanacak gücüm kalmadı. Bu durum benim yıkılmama sebep oldu ve hayatlarından endişeliyim” dedi.

"BULUNAMIYORLAR Kİ BANA TESLİM EDİLSİNLER"

Öz annesi tarafından çocukları kaçırılıp alıkonulduğunu iddia eden Dinç, olayı şu ifadelerle anlattı: "Yasal takip başlattım. Annem şu an aranıyor. Çocuklarımı kaçıran öz annem. Babam ise yerlerini bildiği halde saklıyor, söylemiyor. Savcılık kararı var, derhal velâyet sahibi anneye teslim edilsin diye. Ancak çocuklarım bulunamıyor ki bana teslim edilsin. Çocuklarımı en son haziranın ikisinde gördüm. O gün çocuklarımı İzmir Balçova’da Kur'an kursundan aldım. Bütün gün vakit geçirip eve döndüğümüz sırada babam ve erkek kardeşim tarafından zor kullanılarak kaçırıldı. O gece suç duyurusunda bulundum. Ertesi gün korkup geri getirdiler çocukları."


Acılı anne savcılık kararına rağmen çocuklarını göremiyor.

"BUNU ÇOCUKLARIMI SEVDİKLERİ İÇİN YAPMIYORLAR"

"Bu olayın ardından çocuklar güvende olsun diye babalarıyla Almanya’ya gönderdim. 6 hafta kadar orada kaldılar. Sürekli konuşup görüşüyorduk. Bir çiçeğin bile resmini çekip benimle paylaşıyorlardı. Çünkü Kur'an kursundaki yurtta cam ve pencerelere bile yaklaşamadıklarını anlattılar. İzmir depremi olduğunda yurttaki hocalar çocukların ailelerini aramışlar. Ama beni arayan soran kimse olmadı. Annemi aramışlar, ancak o da almamış çocukları. Bunu çocuklarımı sevdikleri için yapmıyorlar. Çocuklarımı onlara bağlı olmaları için benden uzaklaştırıyorlar. Ben çocuklarımın orada kalmasını istemiyorum. Bu konuda da gören duyan herkesten yardım istiyorum. Ben çocuklarıma kavuşmak istiyorum. Öz anne ve babama yardım edenlerin de cezalandırılmasını istiyorum"

"İKİZLERİMİN HAYATI TEHLİKEDE"

Çocuklarını bulabilmek için adlî ve idarî makamlara dilekçe yazan ve ailesi tarafından sürekli tehdit edildiğini öne süren Neşe Dinç, artık umudunun vatandaşlarda olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Benin 4 oğlum var. İkizlerimin hayatı tehlikede. 2019 yılında ikinci evliliğim bitti. Bu evliliğimden de 2 çocuğum var, onlar da yanımda yok. Bursa’da olduklarını biliyorum ama ulaşamıyorum. İkizlerimin İzmir’de olduğunu düşünüyorum. İki küçük çocuğum da Bursa’da. Hiçbiri yanımda yok."


Pedagog, anneannelerinin, çocuklarının psikolojilerini kötü etkilediğini söyledi.

"ÇOCUKLARINIZI BU KADINA BIRAKMAYIN"

"Haziran ayında çocuklarımı polis yardımıyla teslim aldığımda çocuklarımın ifadesini alan pedagog ve avukat hanım bana dedi ki, ‘Çocuklarınızı bu kadına bırakmayın. Psikolojilerini kötü etkiliyor. Ruh sağlıklarını bozuyor. Çocukların baskı altında oldukları aşikar. Alın çocuklarınızı uzaklaştırın’ dediler. Ben zaten burada sürekli tehdit altındayım. Türkiye’de barınamayacağımı biliyorum, ama çocuklarımı bulmadan da gidemiyorum. Onları bulduğumda buradan uzaklaşmak istiyorum. Her yere başvurdum. CİMER’e yazdım. Valiliklere, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yazdım, ancak sonuç alamadım. Eğer gören, bilen, duyan varsa lütfen bana yerlerini söylesin. Ben gidip çocuklarımı almak istiyorum"

Kaynak : İHA/BURSA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber