Tarih : 26.10.2021 - 14:34 Yorum : 0

Azra Gülendam Haytaoğlu'nun katil zanlısı hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Antalya'da 5 gün boyunca kayıp olarak arandıktan sonra parçalanmış cesedi valiz içinde ormanlık alana gömülü halde bulunan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun katil zanlısı hakkında iddianame hazırlandı. Emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli suçlardan 29 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Azra Gülendam Haytaoğlu'nun katil zanlısı hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Antalya'da hakkında kayıp ihbarı verildikten 5 gün sonra vahşice öldürülüp gömülmüş halde bulunan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun katil zanlısı 48 yaşındaki Mustafa Murat Ayhan hakkında istenen ceza belli oldu. Sanık Mustafa Murat Ayhan hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve çeşitli suçlardan 29 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Akdeniz Üniversitesi, gazetecilik bölümü öğrencisi Haytaoğlu'nu öldüren Ayhan hakkında, "Kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "Nitelikli cinsel istismar", "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve tehdit" ile "Hırsızlık" suçlarından 29 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.


21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra, Eskişehir'de ablasıyla birlikte yaşıyordu.

ABLASI HABER ALAMAYINCA POLİSE GİTMİŞTİ

İddianamede, Haytaoğlu'nun ablasının Konyaaltı ilçesinde bir kafede garson olarak çalışan kardeşinden haber alamaması üzerine kayıp başvurusunda bulunduğu belirtildi.

'SABAH UYANDIĞIMDA EVDE DEĞİLDİ'

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, benzin istasyonu güvenlik kamera görüntülerinde en son bir aracın içerisinde Haytaoğlu'nun görüldüğünün tespit edildiği kaydedilen iddianamede, araç sahibi Ayhan'ın Azra'ya iş verme teklifinde bulunduğu, bu şekilde tanıştıkları, olay günü beraber eve gittikleri ve sabah uyandığında kızın evde olmadığı şeklinde ifade verdiği aktarıldı.

'SÜREKLİ ELİNDE VALİZLE BİNAYA GİRİP ÇIKTI'

Yaşadığı sitenin güvenlik kamera görüntülerinde ise sanığın birkaç kez elinde valizle binaya girip çıktığı belirtilen iddianamede, sanığın 30 Temmuz'da ikametinden sürekli bir şeyler taşıyıp aracına yüklediğinin görüldüğü bildirildi.


Katil zanlısı Ayhan, Azra'nın bedenini 5 parçaya ayırdıktan sonra ormanlık alana gömdü.

BOĞARAK ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Güvenlik kamera görüntülerinin sanığa sorulması üzerine itirafta bulunduğu bilgisine yer verilen iddianamede, eve gittiklerinde üstünü örtmek isterken Haytaoğlu'nun bağırdığını, susturmak istediği sırada boğarak öldürdüğü vurgulandı.

Sanığın parçaladığı cesedi, ormanlık alana attığı belirtildi.

PARÇALANIP GÖMÜLMÜŞ HALDE BULUNDU

Antalya'da 28 Temmuz'dan beri kızlarından haber alamayan Haytaoğlu ailesinin durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmesinin ardından arama çalışması başlatılmış, genç kızın cesedi parçalanarak Varsak ormanlık alanında gömülmüş halde bulunmuştu.

Gözaltına alınan Ayhan, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı. Haytaoğlu'nun cenazesi, 4 Ağustos'ta Kadirli ilçesindeki törenin ardından toprağa verilmişti.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber