Tarih : 23.06.2021 - 11:59 Yorum : 0

Bağcılar'da nöbetten dönen doktora özel güvenlikten dayak

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde nöbetten dönen doktor, yemek siparişi verdiği kuryenin içeri alınmaması nedeniyle özel güvenliklerle tartıştı. Çıkan tartışma sonucu 3 güvenlik görevlisi, cop ve yumruklarla genç doktoru darbetti.

Bağcılar'da nöbetten dönen doktora özel güvenlikten dayak

Koronavirüs pandemisinde yoğun mesai harcayan ve salgınla mücadelede büyük emekleri olan sağlık personellerine yönelik şiddete bir yenisi daha eklendi.

"GÜVENLİKLERİN KİMLİK SORMA YETKİSİ YOK"

İstanbul'un Bağcılar ilçesindeki bir sitede yaşayan stajyer doktor Hamdi Arslanoğlu, nöbet dönüşünde eve dışarıdan yemek siparişi verdi. Siparişi getiren kurye, site güvenliğinin engeline takıldı. Kurye, kendisinden kimlik isteyen güvenlik görevlilerinin bu isteğini, özel güvenliklerin kimlik sorma yetkisi olmadığı için reddetti.

COP VE YUMRUKLA DARBETTİLER

Durumu öğrenen doktor, aşağı inerek yemeğini kendisi teslim aldı ve güvenlik amirine telefon açarak güvenlik görevlilerinin kimlik sorma yetkisi olmadığını hatırlattı. Taraflar telefonda bir süre tartıştıktan sonra güvenlik amiri "Geliyoruz lan" diyerek telefonu kapattı. Konuşmak için yeniden aşağı inen doktor Arslanoğlu, burada 3 özel güvenlik personeli tarafından cop, tekme ve yumruklarla darbedildi. Olayı gören site sakinleri güvenlik görevlilerine tepki gösterirken, saldırı anı kameralara yansıdı.

Sağlık personeline şiddet dur durak bilmiyor: Hastanede yumruklu saldırı Sağlık personeline şiddet dur durak bilmiyor: Hastanede yumruklu saldırı ​Samsun'da sağlık personeli hasta yakını tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Sağlık personeline otobüs şoföründen çirkin cevap Sağlık personeline otobüs şoföründen çirkin cevap Koronavirüs ile mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık çalışanları ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını anlatırken bindikleri araçlarda da kurallara uyulmamasına tepki gösterdi. Bir otobüs şoförüyle yaşadığı tartışmayı anlatan sağlık personeli Suna Işık, "Şoför bey siz neden maskesiz alıyorsunuz dedim, ‘E ne yapayım almayayım mı, siz sağlık personelleri bedavadan biniyorsunuz konuşmayın biz aç kaldık, siz mi bizim paramızı veriyorsunuz’ dediğini anlattı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber