21˚
İstanbul
21˚
parçalı az bulutlu
Nem %55
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-29 00:06:25

Bakıcısını kaybeden engelli Mustafa amca tek başına kaldı

İzmir’de iki çocuğunu yangıda, bir çocuğunu da hastalık nedeniyle kaybeden 76 yaşındaki engelli Mustafa Yaşar, eşinin ölümünün ardından bir süre huzur evinde yaşadı. Kızı gibi gördüğü bakıcısının da kanser nedeniyle ölmesiyle tek başına hayata tutunmaya çalışan Yaşar, "Allah bana Yaşariye’yi yollamıştı. Şimdi o da öldü. Onun ölmesiyle kolum kanadım kırıldı” dedi.

Bakıcısını kaybeden engelli Mustafa amca tek başına kaldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İzmir’de adeta kızı gibi gördüğü bakıcısını kanserden kaybeden 76 yaşındaki engelli Mustafa Yaşar, tek başına yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Kendisine bakacak kimsesinin kalmadığını söyleyerek gözyaşlarına boğulan Yaşar, bakım hizmeti için yetkililerden yardım istedi.

ÇOCUKLARI VE EŞİ ÖLDÜ

İzmir’de yaşayan 76 yaşındaki Mustafa Yaşar, 1968 yılında geçirdiği kaza sonucu koltuk değnekleriyle hayatını sürdürmeye başladı. 1992 yılında iki çocuğunu Manisa’daki evinde çıkan yangında kaybeden, bir çocuğunu da hastalık sonucu toprağa veren Yaşar, sara hastası olan eşini de 2011 yılında kaybetti. Bir süre huzurevinde yaşayan Mustafa Yaşar’ın tek can yoldaşı ise Yaşariye Çırak oldu. Yaşar’ın evine yerleşip 10 yıl ona bakıcılık yapan Yaşariye Çırak, bu süre zarfında rahim kanseri oldu.

Yaşariye Çırak

OĞLU VE GELİNİ DOLANDIRDI

Geçtiğimiz yıl oğlu ve gelini tarafından dolandırılan ve bu yüzden haberlere de konu olan Yaşariye Çırak, kanserin tüm vücudunu sarması üzerine 23 Aralık 2021’de hayatını kaybetti. Kızı gibi gördüğü bakıcısını kaybeden Mustafa Yaşar ise şimdi tek başına hayat mücadelesi veriyor. Yaşlılığı ve engeli nedeniyle kendine bakmakta güçlük çektiğini belirten Yaşar, kendine bakacak birinin bulunması için destek istedi.

10 YIL BOYUNCA BANA BAKTI

Kendisinin engelli maaşı ve Yaşariye Çırak’ın ölen eşinden gelen maaşı ile bugüne dek geçindiklerini söyleyen Mustafa Yaşar, “Yaşariye 10 yıl boyunca bana baktı. Yaşariye aynı zamanda rahim kanseriydi. Tedavisi iyi gidiyordu, kontrollere de gidiyordu ama kanser tüm vücudunu sarınca onu 23 Aralık 2021’de kaybettim. Son zamanlar çok mutsuzdu. Oğlu ve gelini onu dolandırdığı için çok üzülüyordu. Bu durumu kafasına takıyordu" diye konuştu.

BAKIM HİZMETİ İSTEDİ

Bakıcısı ölünce hayatta tek başına kaldığını ifade eden Yaşar, “Yaşariye ölünce yalnız kaldım. Oğullarımı ve eşimi kaybettikten sonra Allah bana Yaşariye’yi yollamıştı. Şimdi o da öldü. Ben ne yapacağım bilmiyorum. Onun ölmesiyle kolum kanadım kırıldı. Ne oturup kalkabiliyorum ne de kendi işlerimi yapabiliyorum. Çoraplarımı bile giyemiyorum. Allah’tan başka kimsem kalmadı. Bir engelli maaşım var, başka da bir gelirim yok” dedi.

Etiketler