Tarih : 03.12.2021 - 14:15 Yorum : 0

Balon maskotu defalarca bıçaklayıp kaçtılar: Peki ama neden?

İstanbul Avcılar'da nadir görülebilecek bir olay yaşandı. Av malzemeleri satan işyerinin önünde bulunan balon maskot bir çocuk tarafından bıçakladı. Yaşanan garip olay işyerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Balon maskotu defalarca bıçaklayıp kaçtılar: Peki ama neden?

İstanbul Avcılar'da bulunan bir işyerinin önünde meydana geldi. Bir çocuk, dükkanın önünde reklam amaçlı bulunan maskot balonu cebinden çıkarttığı çakı ile bıçaklayarak patlattı. Çocuk, daha sonra olay yerinden kaçtı. Dükkan sahibi, işyerinin güvenlik kamerasını izlediğinde şaşkınlık yaşadı.

"BUNLAR ÇOCUK, CEPLERİNDE KESİCİ ALETİN NE İŞİ VAR?"

İşletmeci durumu polise bildirirken, şikayetçi olmadıklarını belirtti. Yaşanan olayla ilgili konuşan Serhat Yazıcı, "Tam olarak 5-6 gün önce oldu. Bizim burada reklam amaçlı bir balonumuz vardı. 2 tane yaklaşık 13-14 yaşlarında çocuklar, geliyorlar burada büyük ihtimalle ellerinde çakı ile beraber kesiyorlar sonra kaçıyorlar. Herhalde çocukluklarına vereceğiz başka yapılacak bir şey yok. Biz aslında balon kesilmesinde değiliz yani bunlar daha 12-13 yaşında ufacık çocuklar, bunlar daha okula gidiyor. Ceplerinde kesici, yaralayıcı aletlerin ne işi var?" ifadelerini kullandı.

"AMACIMIZ BUNLARIN ÖNÜNE GEÇMEK"

İşletmeci açıklamasının devamında, "Anneleri, babaları bu çocukları nasıl kontrol ediyor ve bu çocuklar okula gidiyor, okuldan çıkıyor bu o yaştaki çocuklar için cesaret. Bu cesareti nereden buluyorlar? Demek ki okulda da böyle şeyler yapabilirler. Biz olayın biraz o yönüne takıldık. Biz polise görüntüleri verdik ama çocuklardan değil. Amacımız bunların önüne geçmek’’ dedi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber