Tarih : 01.12.2021 - 17:18 Yorum : 0

Dalgalara ve soğuğa aldırmadı, batan teknesini kurtarmak için denize atladı

Türkiye'nin batısında 2 gün boyunca etkili olan lodos, birçok kentte felakete neden oldu. Dalgaların 5 metreyi aştığı, ağaçların ve kamyonların devrildiği, çatıların uçtuğu fırtınada, Tuzla'daki bir balıkçının da teknesi battı. Ekmek teknesini kurtarmak isteyen adam, canını hiçe sayarak kendisini denize attı.

Dalgalara ve soğuğa aldırmadı, batan teknesini kurtarmak için denize atladı

Tuzla’da lodos nedeniyle balıkçı tekneleri battı, iskele ise zarar gördü. Teknesinin battığını gören bir adam adeta canını hiçe sayarak ekmek teknesini kurtarmak için hırçın dalgalara kendini attı. Teknesi batan kişinin dalgalarla mücadelesi kameraya yansıdı.

YÜZEREK KIYIYA GELDİ

İstanbul’da etkili olan lodos Tuzla’da da hayatı olumsuz etkiledi. Tuzla sahilinde bulunan balıkçı tekneleri lodosa ve sert dalgalara dayanamayarak battı. İskele ise dalgaların vurmasıyla büyük zarar gördü. Tekneleri batan balıkçılar sahilden teknelerini izledi. Manzaraya kayıtsız kalmak istemeyen bir kişi ise teknesini kurtarmak için hırçın dalgalara kendisini bıraktı. Ekmek teknesini kurtarmak için sert dalgalarla mücadeleye girişen kişi, sahildeki diğer balıkçıları da tedirgin etti. Teknesini kurtarmak için denizde dalgalarla mücadele eden kişi, bir süre sonra yüzerek kıyıya geldi.

Tuzla’da batan teknesini kurtarmaya çalışan balıkçılardan Cihat Engin Gürsoy, “Dün burası kıyamet yeri gibiydi. Arkadaş bir özveride bulundu. Teknesi için suya girdi. Tekneleri kontrol altına almaya çalıştı elinden geldiğince. Biz bugün de denize girip arkadaşın teknesini çıkarmaya çalışacağız. Arkadaşın malı bile canının yongası, malı kurtaracaksın” dedi.

Balıkçınının, batan teknesini kurtarmak için dalgalara girerek verdiği mücadele cep telefonu kamerasına yansıdı

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI
Etiketler : Tuzla Balıkçı Tekne Lodos
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber