21˚
İstanbul
21˚
açık
Nem %46
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-09-05 16:51:26

Bozkurt'taki sele ilişkin yeni görüntüler: Felaket böyle gelmiş

Doğu Karadeniz'de etkili olan yağışlar nedeniyle meydana gelen sel felaketine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. 71 kişinin hayatını kaybettiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, sel sularının ağaçlar ve evleri devirerek ilerlediği görüldü.

Bozkurt'taki sele ilişkin yeni görüntüler: Felaket böyle gelmiş
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Doğu Karadeniz'de yaşanan ve Kastamonu'da 71, Sinop'ta 10, Bartın'da ise 1 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken o anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Kastamonu’da 11 Ağustos’ta Ezine Çayı’nın taşması sonucu meydana gelen sel, can kayıplarının yanı sıra çok sayıda ev ve iş yerinin zarar görmesine neden oldu. Sel felaketinin en ağır yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde selin geliş anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Bozkurt ilçesine yaklaşık 13 kilometre mesafedeki Koşmapınar köyü Gürpınar Mahallesi’nde bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilen görüntüde, selin Bozkurt ilçesine ulaşmadan önceki hali yer alıyor. Sel sularının birçok ağacı söktüğü, önüne çıkan yapıları da önüne katarak ilerlediği cep telefonu konuşmalarına yansıyor.

Cep telefonuna kayıtta bulunan vatandaş, telefonla aradığı Semih isminde bir kişiye ağaçları ve tahtaları yıkıp selin geldiğini söylüyor. Konuşmalara köprünün yıkıldığı ve ağaçların da kökünden söküldüğü yansıyor. İşte o görüntüler:

Etiketler