27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-13 13:07:58

Sahibinin çamaşır makinesine attığı yavru kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

Artvin'de yorganın içine giren yavru kediyi fark etmeyen sahibi, yorganı çamaşır makinesine attı. Durumu fark etmesi üzerine telaşlanan sahibi itfaiye ekiplerine haber verdi. Makinede mahsur kalan kedi itfaiye ekiplerince ıslanmış ve korkmuş halde makineden çıkarılarak sahibine teslim edildi.

Sahibinin çamaşır makinesine attığı yavru kediyi itfaiye ekipleri kurtardı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Artvin'de oyun oynamak için yorganın altına giren yavru kediyi fark etmeyen sahibi, yorganı kediyle birlikte makineye attı. Durumun fark edilmesi üzerine makinede mahsur kalan kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA FARK ETTİ

Edinilen bilgiye göre, Artvin’in Borçka ilçesinde yaşayan Necmiye Akbaba yorganlarını yıkamak için hafta sonu çamaşır makinesine attı. Yorganın içine oynamak için giren yavru kediyi fark etmeyen sahibi çamaşır makinesini çalıştırmasının ardından kediyi fark etti. Bu sırada çamaşır makinesinin kapağını açamayan Akbaba, Borçka İtfaiye ekiplerine haber verdi.

Islanmış ve korkmuş halde makineden çıkarılan kedi veteriner hekim tarafından tedavi edildi.

TEDAVİSİNİN ARDINDAN SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Eve gelen Borçka Belediyesi itfaiye ekipleri önce çamaşır makinesinin suyunu tahliye etti, daha sonrada kapağı açarak yavru kediyi kurtardı. Islanmış ve korkmuş halde çamaşır makinesinden çıkartılan yavru kedi, veteriner hekimin tedavisinin ardından sahibine teslim edildi.

"İÇİNDE KEDİNİN OLDUĞUNU FARK ETMEDİM"

Evinde 5 kedi beslediğini ifade eden Necmiye Akbaba, “Evi toparlarken yıkamak için yorganı çamaşır makinesine attım. İçinde kedinin olduğunu fark etmedim. Kapağı da açamayınca itfaiyeye haber verdim. Sağ olsunlar geldiler kedimi kurtardılar. Eğer onlar da açamasaydı çamaşır makinesinin kapağındaki cami kırmalarını isteyecektim. Benim için çok önemli bir konu itfaiye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler