Tgrt Haber
19 Şubat 2024 11:44 - Güncelleme : 19 Şubat 2024 11:45

'Canavar' fotokapana yakalandı: Bakışları bile ürkütücü

İç Anadolu Bölgesi'nde 'canavar' olarak bilinen büyük kurt, bir Sivaslı yaban hayatı fotoğrafçısı tarafından kurulan foto kapan ile görüntülendi.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
,Sivas

Sivas'ta 7 yıldır yaban hayatını fotoğrafları çeken Mustafa Aslan isimli vatandaş, kent merkezine yakın bir dağlık bölgede fotokapan kurdu. Büyük bir çabayla dağın tepesine tırmanan Aslan, patika bir yola fotokapan yerleştirdi.

Bir süre bekleyen Aslan, İç Anadolu Bölgesi'nde 'canavar' olarak adlandırılan oldukça büyük kurdun görüntülerini almayı başardı. Görüntülerde fotokapanı fark eden kurt, temkinli davranarak bölgeden uzaklaştı.

"DİĞERLERİNDEN BİRAZ DAHA İRİ"

Kurtların tilkilerden daha kurnaz olduğunu ifade eden yaban hayatı fotoğrafçısı Mustafa Aslan, "Yakın zamanda Sivas'ta fotokapan çalışmaları yaptım. Patika yollara fotokapanlar kurdum. Karşıma çok güzel bir kurt çıktı. Bu kurt diğerlerinden biraz daha iri ve gündüz vakti görüntü verdiği için hoş sahneler ortaya çıktı. Yüksek kesimlerde kar olduğu için kurtlar gündüz vakti av arıyorlar. Tavşanlar onların bir numaralı besin kaynakları" dedi.

'Canavar' fotokapana yakalandı: Bakışları bile ürkütücü - 1. Resim

"KURTLAR TİLKİLERDEN DAHA KURNAZ"

Kış mevsiminde hayvanlar gündüz vakti daha çok dolaşmaya başladığını aktaran Aslan, "Aslında halk arasında tilkiler kurnazlığıyla biliniyor ama kurtlar bu konuda bambaşka bir seviyede. Hem sosyal hem de akıllı canlılar. Sürü halinde tek bir beyin olarak dolaşıyorlar. Davranışlarını tartarak biçerek arazide dolaşıyorlar. Benim bıraktığım foto kapana elimin kokusu sindiği için hayvan foto kapana temkinli yaklaşıyor. Bulunduğu alanda av ihtimali olsa bile direkt atılmıyor. Tartıp biçiyor bu yüzden de aslında akılları takdir edilesi güzel canlılar" ifadelerini kullandı.

'Canavar' fotokapana yakalandı: Bakışları bile ürkütücü - 2. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...