Tarih : 23.10.2021 - 11:17 Yorum : 0

Çaresiz baba, 2 yaşındaki oğluyla hayata tutunma mücadelesi veriyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Esenlik köyünde yaşayan 27 yaşındaki Recep Çakar, 4 sene önce evlendiği eşi tarafından terk edildi. İş yerini kapatmak zorunda kalınca ekonomik sıkıntılar da çekmeye başlayan Çakar, yetkililerden yardım bekliyor.

Çaresiz baba, 2 yaşındaki oğluyla hayata tutunma mücadelesi veriyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Esenlik köyünde, 2 yaşındaki oğlu Hayrullah Ozan'a yaklaşık 4 aydır tek başına bakmak zorunda kalan baba Recep Çakar, çaresiz olduğunu ve oğlundan ayrılmak istemediğini belirtti. Çocuğu ile bir başına kalan işsiz durumdaki baba uzanacak yardım eli bekliyor.

İŞ YERİMİ KAPATMAK DURUMUNDA KALDIM

Hayrullah Ozan’a güzel bir gelecek kurmak istediğini söyleyen baba Recep Çakar yaşadıklarını şöyle anlattı:

Eşimle sosyal medya üzerinden tanıştık. Bir sene boyunca konuştuk. Dört yıl evli kaldık. Bazı sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Pandemiden dolayı iş yerimi kapatmak durumunda kaldım. İşler durgundu. Eşimle aramız maddi yönden açıldığı için bazı sebeplerden dolayı ayrıldım. Annem ve babam ben 2 yaşındayken kaybettim. Çocuğuma bakıyorum. Çocuğumla ilgileniyorum.

Kaymakamlığa başvurdum. Kıyafet verdiler. Dilekçemi aldılar. Kurula verilecekmiş. Bu zamana kadar iş yerimin üzerindeki evi yapan ustamız vardı. Borç istemiştim. Sağolsun yardım getirmiş bana. Arkadaşlarına da durumumu anlatmış. Yardım toplamış.

Şu an devlet büyüklerimden çocuğuma ve bana yardım bekliyorum. Çocuğum bakıma muhtaç olduğu için annesi de yok. Devletimin bana ve çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum.

Kaynak : İHA
Etiketler : Zonguldak Baba Çocuk
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber