18˚
İstanbul
18˚
açık
Nem %46
Rüzgar 6.36 /s
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
24˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/14˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-12-15 10:46:55

Cezaevinden izinli çıktı, kazan çalarken mahalleli tarafından yakalandı

Denizli’de girdiği cezaevinden izinli çıkan 21 yaşındaki genç, kapısını açık gördüğü bir apartmandan kazan çalarken suçüstü yakalandı.

Cezaevinden izinli çıktı, kazan çalarken mahalleli tarafından yakalandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Denizli’de cezaevinden izinli olarak çıkan 21 yaşındaki Süleyman A., Panukkale ilçesinde kapısını açık gördüğü 4 katlı bir apartmana girdi.  Burada gözüne kazanı kestiren Süleyman A., eline alarak yavaşça aşağıya inmeye başladı. Kapıdan çıktığı sırada apartmanda oturan Ozan A. ile göz göze gelen Süleyman A. hızla kaçmaya başladı.

MAHALLELİ ŞÜPHELİYİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Şahsın peşine düşen Ozan A., fazla uzaklaşmadan şüpheliyi yakaladı. Arbedenin yaşandığı anda mahalle sakinleri Ozan A.’ya yardım ederek şüpheliyi etkisiz hale getirdi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, Süleyman A.’yı gözaltına alarak karakola götürdü.

Ozan A.’nın kayınvalidesi Nadire Duran, şüphelinin daha önce de bu tarz olayları yaptığını belirterek, “Daha önce hırsızlık oldu ama onu yakalayamadılar. Daha sonra aldılar gittiler. Şimdi ise çocuğa bakarken kapıyı açık bırakmışlar, o anda içeriye girmiş. Ben kızımla çay içerken 'Hırsız var aşağıda' dediler ve haberim oldu. Hırsızı damadım yakaladı” dedi.

 

Etiketler