22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-11-07 10:10:37

Bir arkadaşını öldürüp birini ağır yaraladı! Polise yakalanınca başka cinayeti itiraf etti

Ankara'da aralarında çıkan alacak verecek meselesi nedeniyle bir kişiyi vurarak öldürüp bir kişiyi de ağır yaraladığı önce sürülen Sinan Bayat'ın başka bir cinayet daha işlemiş olduğu öğrenildi. Polisin şüpheliyi yakalamak için gittiği iş yerinde başka birisine ait cesetle karşılaşması üzerine Bayat, o arkadaşını ise 1 hafta önce öldürdüğünü itiraf etti.

Bir arkadaşını öldürüp birini ağır yaraladı! Polise yakalanınca başka cinayeti itiraf etti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ankara’nın Mamak ilçesinde, Sinan Bayat isimli şüpheli, alacak verecek nedeniyle anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle 1 kişiyi öldürüp 1 kişiyi ise ağır yaraladı. Polis ekiplerinin iş yerine baskın düzenleidği Bayat'ın bir hafta öcne başka bir cinayet daha işlediği ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheli ise ilk sorgusunda dolandırıldığı için kendisiyle dalga geçen arkadaşını ise 1 hafta önce öldürdüğünü söyledi.

Saat 20.00 sıralarında, Mamak ilçesi Demirlibahçe Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre kombici dükkanı işleten 70 yaşındaki Sinan Bayat, bir süre önce dolandırıldığı 60 yaşındaki Mürsel Acar ve 61 yaşındaki Erdoğan Çakmak ile buluştu. Üç kişi bir süre tartıştıktan sonra, olay kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi sonucunda Sinan Bayat, beraberinde getirdiği silah ile Acar ve Çakmak'a ateş edip olay yerinden kaçtı.

BİRİ ÖLÜ, BİRİ AĞIR YARALI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Acar'ın vücuduna isabet eden mermilerle olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlerken, Çakmak'a ise olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti. Çakmak'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

DÜKKANINDA BİR CESET DAHA BULUNDU

Olayla ilgili soruşturma başlatırken, Sinan Bayat'ın Çankaya ilçesi Birlik Mahallesi'ndeki iş yerinde olduğunu belirleyen polis ekipleri adrese operasyon gerçekleştirdi. Şüpheli Sinan Bayat'ın yanı sıra dükkanında bir erkek cesedi daha bulundu.

Şüpheli, sorgusunda tüm cinayetleri itiraf etti.

DALGA GEÇTİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Gözaltına alınan Bayat, cesedin arkadaşı 61 yaşındaki Hicabi Çınar'a ait olduğunu ve Çınar'ı bir hafta önce öldürdüğünü itiraf etti. Bayat, ilk ifadesinde arkadaşı Hicabi Çınar'ın dolandırıldığı için kendisiyle dalga geçtiğini bunun üzerine Çınar'ı öldürdüğünü söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler