27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-18 13:20:17

Eymen'in babası açıkladı: Cipiyle yeğenini ezen haladan skandal hareket

İzmir'de yeğeni Eymen Kara'yı cipiyle ezerek ölümüne neden olan hala Z.A., hastanede tedavi gördüğü gerekçesiyle ilk duruşmaya katılmadı.Eymen'in babası Adem Kara ise oğlunun mevlidi yapıldığı esnada halanın balkonda neşeyle sohbet ettiğini söyleyerek bunu görünce genç kadını evinden kovduğunu ifade etti.

Eymen'in babası açıkladı: Cipiyle yeğenini ezen haladan skandal hareket
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İzmir’de 8 yaşındaki yeğeni Kutsal Hazar Eymen Kara'yı kullandığı cipiyle ezerek ölümüne sebep olan halanın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Hastanede olduğu için duruşmaya katılmayan hala hakkında babanın söyledikleri ise herkesi şoke etti. Oğlunun mevlidinin olduğu gün sanık Z.A.'nın balkonda neşeyle sohbet ettiğini söyleyen acılı baba Adem Kara, bu hareketini görünce kardeşini evden kovduğunu ve şikayetçi olduğunu söyledi.

FECİ ÖLÜM SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

1 Ağustos 2021'de İzmir’de Çınarlı Mahallesi Ozan Abay Caddesi’ndeki bir alışveriş merkezinin de içinde bulunduğu rezidansın otoparkında meydana gelen olayda; iddiaya göre, 8 yaşındaki Kutsal Hazar Eymen Kara, halası Z.A.’dan kendisine köpek almasını istedi. Bunun üzerine Z.A., yeğeniyle birlikte rezidanstaki evine para almaya geldi. İddiaya göre rezidansın otoparkında Kutsal Hazar Eymen Kara, halası Z.A.’nın kullandığı cipten indiği sırada eli kapıya sıkıştı. Yeğenini fark etmeyen Z.A., ciple hareket edince, Eymen bir süre yanında koştuğu aracın altında kalıp korkunç şekilde hayatını kaybetti. Minik Eymen’in hayatını kaybettiği o anlar ise otoparkın güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

6 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Z.A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hazırlanan iddianamede sanık Z.A. için ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame, İzmir 14. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İzmir 14. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya Eymen’in babası Adem Kara ile taraf avukatları katıldı. Tutuksuz sanık Z.A. ise Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi gördüğü gerekçesiyle duruşmada yer almadı.

"HASTANEDE SAKİNDİ, AĞLAMIYORDU"

Duruşmada ifade veren baba Adem Kara, olay günü Z.A.’nın neşeli tavırları olduğunu iddia ederek, “Z.A. olay günü oğlum Eymen ile telefonda görüştü. Beraber vakit geçirmeyi istedi. ‘Havuza girersin’ diyerek ikna etti. Ben oğlumla hafta sonu ailece tatile gidecektim. Z.A. konuşmalarıyla oğlumu etkilemiştir. Ben de cumartesi günü oğlumun ısrarıyla onu akşam 19.40-20.00 civarında Z.A.’ya bıraktım. Onu geri alacaktım ancak oğlumu ikna etmesi üzerine gece yanında kaldı. Z.A.’yı hastanede gördüğümde sakindi, ağlamıyordu. 5 dakika sonra da ortadan kayboldu." şeklinde konuştu.

"ANNEM, KARDEŞİM VE KUZENLERİM NEŞEYLE SOHBET EDİYORDU"

"Defin işlemleri sırasında yanımda değildi. Definden sonra evde okunan mevlüde gelmişti. Yalandan ağlıyordu. Kuzenlerim, kimlikte annem görünen A.K., kimlikte kardeşim görünen Z.A. balkonda oturuyorlardı. Neşeli şekilde konuştuklarını görünce onları evimden çıkardım” dedi.

"ARAÇTA OĞLUMLA TARTIŞTILAR, KORKUTMAK İÇİN YAPTI"

Kardeşi Z.A.’dan şikayetçi olduğunu yineleyen Kara, “Olaydan sonra ben olayın şokuyla emniyet aşamasında ifade veremedim. Sadece ‘şikayetçi değilim’ dedim. Olay anını gösteren kameraların da olmadığını söylediler. Bana anlatıldığı şekilde olayın oğlumu kapının açılması, düşmesi sebebiyle kafasını çarpmasıyla olduğunu sanıyordum. Kamera görüntülerinin olaydan 50 gün sonra avukatım aracılığıyla temin edilmesi üzerine izledim. Olayın bana anlatıldığı şekilde olmadığını anladım. Araçta arıza yoktur. Bana göre oğlum ile sanık Z.A. araçta tartıştılar. Sonrasında sanık Z.A.’nın kapıyı açması üzerine oğlumu araçtan indirdi. Karanlık otoparkta onu korkutmak amacıyla bu şekilde hareket ettiğini düşünüyorum. Çocuğun kapıya sıkışacağını ön göremedi. Kendisinden şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Z.A.’nın avukatı ise müvekkilinin duruşmadan kaçma niyetiyle rapor almadığını söyledi.

Sanık Z.A. için tutuklama talebini reddeden hakim, sanığın bir sonraki celse beyanının alınması için hazır edilmediği takdirde duruşmadan kaçtığı yönünde düşünce oluşacağından hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama emri çıkarılacağını ihtar ederek duruşmayı erteledi.

Etiketler