Tarih : 24.07.2021 - 18:00 Yorum : 0

3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba boğularak hayatını kaybetti

Bursa’da boğulma tehlikesi geçiren 3 çocuğunu kurtarmak isteyen baba suya girdi. Çevredekilerin yardımıyla 3 çocuk kurtarılmasına karşın baba suda gözden kayboldu. Olay yerine gelen dalgıçlar Abdullah Hamza'nın (35) cansız bedenini sudan çıkardı.

3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba boğularak hayatını kaybetti

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş Barajı'nda Abdullah Hamza (35) ailesiyle Demirtaş Barajı'na pikniğe geldi. Bir süre sonra suda yüzmek için baraja giren çocuklar suda boğulma tehlikesi geçirdi. Baba Abdullah Hüseyin (35) 3 çocuğunu da kurtarmak için suya girdi.

BABA GÖZDEN KAYBOLDU

Çevredekilerin yardımıyla boğulma tehlikesi geçiren 3 çocukta sudan çıkartıldı. Çocuklar sudan çıkartılırken Baba Abdullah Hamza (35) çevredekilerin yardımıyla kurtarılmaya çalışılsa da suda gözden kayboldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağrıldı.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Su Altı Grup Amirliğine bağlı polis dalgıçları da olay yerine çağrıldı. Olay yerine gelen dalgıçlar Abdullah Hamza'nın (35) cansız bedenini sudan çıkardı. Hamza'nın cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından adli tıp morguna kaldırıldı.

'KIZI ÇEKTİM ALDIM'

O sırada ailesiyle birlikte pikniğe gelen Şükrü Uçar, "Bağrışma seslerini duyunca hemen koştum, geldim. Kız vardı, kızı çektim aldım. Sonra genç bir çocuk vardı, onu da çektim aldım. Sonra bir kere daha daldım babalarını tuttum bileğinden, çırpınıyordu zaten öbür eliyle bileğimi bıraktı. Sonra bir daha daldım suyun altına doğru gitmişti zaten bende nefes kalmadı çıkmasam bende gidecektim" dedi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Bursa Boğulma
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber