Tarih : 19.10.2021 - 16:30 Yorum : 0

Dayaktan kaçmak için 'Bunlar PKK'lı' yalanıyla ortalığı karıştırdı

Trabzon’da eski eşi ve arkadaşlarına laf atan kişi, dayak yemekten kurtulmak için 'Bunlar PKK'lı' deyip çevredekilerden yardım isteyince kent meydanı karıştı. 4 kişilik grubu linç etmek isteyen vatandaşları, polisler güçlükle engelledi. Olayların yatıştırılmasının ardından biri kadın 4 kişi polis süsü verilerek Trabzon Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.

Trabzon’da öğle saatlerinde kent merkezinde çıkan kavgaya çevredeki vatandaşlar da katılınca gerginlik büyüdü. Kavgaya neden olan kişinin 'Bunlar PKK'lı' deyip çevredekilerden yardım istediği ve bunu duyan vatandaşların da kavgaya müdahale ettiği ortaya çıktı.

KESİCİ ALETLERLE SALDIRDILAR

Ortahisar ilçesi Atatürk alanında bir kişi eski karısı ve karısının iş arkadaşlarının bulunduğu aracı görünce eski eşine laf attı. Bunun üzerine eski karısı ve iş arkadaşlarının içinde bulunduğu 3-4 kişilik grup ellerinde kesici aletler ile araçtan inerek şahısla kavgaya tutuşurken, kavgaya neden olan şahsın "Bunlar PKK'lı" deyip çevredekilerden yardım istedi. Bunu duyan vatandaşların da kavgaya müdahale ederken, olay bir anda büyüdü. 4 kişilik grup ile kendilerini ayırmaya çalışan vatandaşlar arasında gerginlik büyürken, polisler de iki grubu ayırarak şahıslara müdahale etti.

4 KİŞİYE POLİS SÜSÜ VERİLDİ

Polis ekipleri söz konusu kişileri alarak vatandaşların müdahalesini önlemek için Meydan Parkı içindeki polis noktasına götürdü. Park ve meydandaki onlarca kişi polis noktasının önünde toplanarak saldırgan şahıslara tepki gösterdi. Polis ekiplerinin yoğun ikna çabaları sonrasında kalabalık dağılırken, biri kadın 4 kişi polis süsü verilerek Çevik Kuvvet kontrol noktasından çıkartılarak Trabzon Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Kaynak : İHA
Etiketler : Pkk Trabzon Polis Saldırı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber