Tarih : 19.06.2021 - 23:13 Yorum : 0

Deprem sonrası çatlak oluşan bina boşaltıldı

İstanbul’da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından Pendik’te binada oluşan çatlak sonrası bina sakinleri evlerinden tahliye edildi.

Deprem sonrası çatlak oluşan bina boşaltıldı

İstanbul’da 15.00 sıralarında meydana gelen 3.9 büyüklüğünde deprem korkuya neden oldu. Kısa süren depremde herhangi bir can kaybı meydana gelmez iken uzmanlardan olası İstanbul depremine ilişkin uyarılar geldi. Deprem sonrası Pendik’te bir binada çatlaklar oluştu. Bina sakinleri yaşanan deprem sonrası telaşla apartmanı boşalttı. Sarsıntının sona ermesiyle evlerine dönen bina sakinleri binadaki çatlaklıkları fark ederek durumu belediye ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri geldi.

ÇATLAK BİNA KISA SÜREDE BOŞALTILDI

Pendik Belediyesi ekipleri, polis ve zabıtanın çevresinde önlem aldı. Tahliye işleminin gerçekleştirdiği bina kısa süre sonra boşaltıldı. Tahliye işlemlerini şahit olan Furkan Ergezen isimli vatandaş, “Sokaktan geçtiğim esnada deprem sonrası binada çatlakların oluştuğunu ve bina sakinlerinin dışarıya çıkarıldığını gördüm. Yetkililer geldi, bina tamamen boşaltıldı. Çevredeki esnaf arkadaşlarda yardımcı oldu. İnsanlar ister istemez telaş yaptı” ifadelerini kullandı.

Son dakika! İstanbul'da deprem korkuttu | Son depremler İstanbul'da deprem korkuttu İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Merkez henüz açıklanmayan deprem İstanbul'da şiddetli şekilde hissedildi. İstanbul ve çevre illerde hissedilen depremin kısa sürdü. AFAD depremin büyüklüğünü 3.9 olarak açıkladı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber