Tarih : 22.06.2021 - 14:01 Yorum : 0

Dışı karpuz içi baz istasyonu: Yeni yeri de beğenilmedi

Diyarbakır’da bir kavşağa yapılan baz istasyonu, daha önce yerde olan dev karpuz ve sur maketi ile kamufle edildi. Çevre esnafı baz istasyonlarının kentin figürleri ile kamufle edilmesine tepki gösterdi.

Dışı karpuz içi baz istasyonu: Yeni yeri de beğenilmedi

Diyarbakır'da bazı kavşaklara baz istasyonu konulması çalışmalarına başlandı. Yeni yapılan baz istasyonları, Diyarbakır karpuzu ve surlar ile kamufle edildi.

Diyarbakır karpuzu figürüyle baz istasyonunun kamufle edilmesinin kabul edilir bir şey olmadığını belirten esnaf Mehmet Ali Akkuş, "Burada bulunan vatandaşların karşı çıkması üzerine şu anda karpuz içerisinde kamufle edilmesini göz boyama olarak görüyorum. Bunun ileride insan sağlığına yönelik nereye varacağını kestiremeyiz. Diyarbakır’a özgü karpuz figürünün bu şekilde kullanılmasına karşıyız. Biz bu baz istasyonunu istemiyoruz" diye konuştu.

Kentte daha önce karpuz içindeki çocuk ve baklava tepsisi tutan adam maketleri tepki toplamıştı.

Japonya'da Kovid-19 yardımının heykele harcanması tepki çekti Japonya'da Kovid-19 yardımının heykele harcanması tepki çekti Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında Japonya'nın sahil kasabası Noto'ya verilen mali yardımdan, 25 milyon yenin (228 bin dolarlık) mürekkep balığı heykeline harcanması tepki gördü

Kaynak : İHA
Etiketler : Karpuz Diyarbakır Esnaf
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber