Tarih : 27.07.2021 - 11:25 Yorum : 0

Doğu Karadeniz'de sağanak alarmı: Cami hoparlörlerinden anons yapılıyor

Meteoroloji’den yapılan uyarılar sonrası Doğu Karadeniz’de sağanak alarmı yaşanıyor. Camilerde yapılan anons ile vatandaşlar uyarılırken ekipler teyakkuza geçti.

Doğu Karadeniz'de sağanak alarmı: Cami hoparlörlerinden anons yapılıyor

Geçtiğimiz haftalarda 2 sel felaketi yaşayan Doğu Karadeniz’de ekipler Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısı ile teyakkuza geçti. Rize ve Artvin’de meydana gelen selde 6 kişi hayatını kaybederken kayıp 3 kişi için ise arama çalışmaları devam ediyor.

YAĞIŞLAR YARINDAN İTİBAREN AZALACAK

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, Doğu Karadeniz’de görülecek yağışların bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini artırması bekleniyor. Ordu ve Giresun ile Trabzon’un batısında çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), Trabzon'un doğusu ve Rize ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli, yer yer aşırı (75-150 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Yağışların yarından itibaren etkisini azaltması bekleniyor.

RİZE'NİN PAZAR İLÇESİNDE DERE TAŞTI

Rize'nin Pazar, Ardeşen, Hemşin ve Fındıklı ilçelerinde devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. Pazar ilçesinin Melyat mevkisinde sağanak nedeniyle debisi artan yan dere taştı. Karadeniz Sahil Yolu'na akan su nedeniyle ulaşımda aksama meydana geldi.

YAĞIŞ UYARISININ ARDINDAN KURUMLAR SEFERBER OLDU

Meteorolojinin yapmış olduğu uyarı öncesinde kamu kurumları seferber oldu. Vatandaşlar ise kendi çözümlerini üretiyor. Arhavi ilçesinde apartman sakinleri otoparklarını korumak için kum çuvallarıyla set oluşturdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi'nde yağışların etkili olacağı açıklanmasının ardından Trabzon'da 18 ilçedeki camilerden anons yapıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber