Tarih : 25.06.2021 - 08:22 Yorum : 0

Umudunu kâğıtlara döküyor! Tek isteği gerçek bir 'kalp'

İzmir'de 9 yıldır yapay kalple yaşamını sürdüren 17 yaşındaki Zeynep Altun, resimlerde çizdiği kalbe kavuşmak için umutla bekliyor.

Umudunu kâğıtlara döküyor! Tek isteği gerçek bir 'kalp'

Artvin'in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen ve 4 yaşındayken aniden rahatsızlanan Zeynep Altun (17), ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Altun'a tetkiklerde leri kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Tedavisi için Ege Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Altun'un şikayetleri daha da artınca organ nakli listesine alındı.Doktorları genç kıza, yapay kalp destek cihazı takılması kararı aldı.

Kızlarının tedavisi için aile bu süreçte, İzmir'e taşındı. En büyük hobisi resim yapmak olan Altun, yaklaşık 9 yıldır hayatını destek cihazıyla sürdürüyor.

TEK İSTEĞİ GERÇEK BİR KALP

Çizdiği kalplerle nakil olma umudunu adeta kâğıtlara döken Altun, nakil olup hayatına güzel şekilde devam etmek istediğini vurguladı. "Yanımda taşımam gereken bir cihaz ve piller var" diyen Altun, resimlerde çizdiği sağlam kalbe kavuşmak istediğini söyledi. EÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zülal Ülger Tutar ise Zeynep'in bir an önce kalp nakli olması gerektiğini ifade etti.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber