21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-12-28 12:30:51

Poşet, sinek, kıl, jilet... Ekmeğin içinden bu sefer vida çıktı, yetkilinin cevabı 'pes' dedirtti

Denizli'de evinin yakınındaki bakkaldan ekmek alan bir vatandaş hayatının şokunu yaşadı. Ekmeği bölen adam, 2 santimetre uzunluğunda vidayla karşılaşınca durumu fırın yetkililerine bildirdi. Ancak firma yetkilisinden aldığı cevap, vatandaşta bir şok etkisine daha neden oldu.

Poşet, sinek, kıl, jilet... Ekmeğin içinden bu sefer vida çıktı, yetkilinin cevabı 'pes' dedirtti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Denizli’de bir bakkaldan aldığı ekmeğin içinde 2 santimetre büyüklüğünde vida bulan vatandaş, durumu fırın yetkililerine bildirdi. Ulaştığı yetkilinin 'Uğraşacak vaktim yok' cevabıyla şoke olan adam, derdini anlatabilmek adına ekmeği saklamaya karar verdi.

SON LOKMADA FARK ETTİ

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Bilal Türkaslan, evinin yakınlardaki bir bakkaldan ekmek satın aldı. Akşam yemeği için ailesiyle birlikte sofraya oturan Türkaslan, son lokmalarını tüketmek üzereyken böldüğü ekmeğin içinden çıkan yaklaşık 2 santimetre uzunluğundaki vidayı görünce, neye uğradığını şaşırdı. Vidayı yutmaktan son anda kurtulan Türkaslan, eline ekmeği alarak doğruca bakkala koştu.

Vidayı bulan vatandaş, sağlığına zarar gelmediği için şükrettiğini söyledi.

"UĞRAŞACAK VAKTİM YOK"

Bakkaldan ekmeği dağıtan firmayı öğrenen Bilal Türkaslan, insan sağlığı açısından daha dikkatli olmaları için durumu firma yetkilerine anlatmak istedi. Firma yetkilisinden aldığı "Uğraşacak vaktim yok" cevabı üzerine yaşadığı şok ikiye katlanan Türkaslan, konuya dikkat çekebilmek için hem gerekli mercilere başvurdu hem de derdini daha iyi anlatabilmek için ekmeği saklamaya başladı.

"ÖNCE 'UĞRAŞAMAM' SONRA 'SAHİBİYLE YANINA GELCEĞİM' DEDİ"

Sağlığına zarar gelmediği için şükrettiğini ifade eden Bilal Türkaslan, hatayı yapan firmanın 11 şubesi olan Denizli'nin en büyük ekmek üreticilerinden birisi olduğunu söyledi. Firmanın konuya sorumsuz bir şekilde yaklaşmasının kendisini daha da üzdüğünü savunan Türkaslan, "Ekmeğimi alıp geldikten sonra akşam yemeği için sofraya oturdum. Ekmeğin içinden vida çıktı. Ardından bakkala gittim ve ekmeği gösterdim. Bakkal da durumu onayladı ve kimden aldığını öğrendim. Denizli’de 11 tane şubesi olan ekmek firması çıktı. Müdürün telefonunu aldım ve aradım durumu anlattım. O da 'Uğraşamam' dedi. Ardından 'Durumunun ciddiyetinin farkında değilsin herhalde' dedim ben, 5 dakika sonra bana geri dönerek fırının sahibiyle yanıma geleceğini söyledi" dedi.

Ekmeğin içinden çıkan vidanın 2 santimetre boyunda olduğu görüldü.  

VİDAYI BULAN VATANDAŞA ÇİRKİN TEKLİF

Firma yetkililerinin kendilerini şikayet etmemesi için para teklifi ettiğini iddia eden Bilal Türkaslan, parayı kendisine değil okul çocuklarına harcanmasını teklif ettiğini ancak bu teklifinin kabul etmediklerini söyledi, Türkaslan, "Bana '2 yıllık ekmeğini alıp, 3 ile 5 bin para verelim ve bu olayı kapat' dedi. Ben de 'Bu saatten sonra sizin ekmeğiniz benim kursağıma girmez' dedim. Onlara gariban mahallesinde oturduğumu ve 2 tane okul olduğunu söyledim. Kış günü ayağında ayakkabısı olmayan, sırtında ceketi olmayan çocukların ihtiyaçlarını karşılamalarını istedim" diye konuştu.

EKMEĞİN İÇİNDEN ÇIKAN GARİP NESNELER

HAMAM BÖCEĞİ

Kahramanmaraş'ta bir fırından ekmek alan vatandaş eve gidip ekmek poşetini açtığında gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Ekmeğe yapışmış haldeki böceği gören 36 yaşındaki K. Y., durumu hemen yetkililere bildirerek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

FARE BAŞI

Esenler'de bir marketten aldığı ekmekten fare başı çıktığını iddia eden kişinin şikayeti üzerine dava açılan fırıncının yargılanmasına başlandı. Şikayetçi ekmekten pişmiş ve parçalanmış fare çıktığını ve fotoğraflarını çektiğini iddia etti.

TAKMA DİŞ

Muğla'da sabah kahvaltısına oturan bir aile ekmeğin içinden çıkan akıl almaz şeyle şoka uğradı. Ekmeğin içinde takma yarım damak bulan 60 yaşındaki Gülümser Töngül, "Dişin sahibi gelsin dişini buradan alsın" dedi.

JİLET

Geçtiğimiz Mart ayında Gebze Fevzi Çakmak mahallesinde meydana gelen olayda, Osman Sarıbuğa, iş yerinde öğlen yemeği için aldığı ekmeği yiyince boğazında hissettiği acı ile doktora gitmiş, yapılan tetkikler sonucunda boğazına kaçan jiletin yemek borusunu parçalandığı belirlenip, acil ameliyata alınmıştı. 10 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuşan adam, firmaya tazminat davası açmıştı.

Etiketler