2021-11-25 14:37:03

Eşini 15 yerinden bıçaklayan adam 'seviyorum' dedi! Kadın şikayetinden vazgeçti

Kocaeli'de kıskançlık nedeniyle eşini önce boğmaya çalıştığı, ardından 15 farklı yerinden bıçakladığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkan zanlının 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi. Bıçaklanan eş ise şikayetinden vazgeçtiğini belirterek "2 çocuğumuz var ve evliliğimiz devam ediyor" dedi.

Eşini 15 yerinden bıçaklayan adam 'seviyorum' dedi! Kadın şikayetinden vazgeçti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kocaeli'de kıskançlık yüzünden tartışan ve 15 farklı yerinden bıçaklanan kadın, mahkemede şikayetçi olmadığını söyledi. Boşanma davasını da geri çektiğini ve şikayetçi olmadığını belirten kadının eşinin ise "eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçuyla yargılanarak 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi.

KOCASININ ELİNDEN KURTULUP KOMŞUSUNA SIĞINDI

12 Mayıs tarihinde Kocaeli'nin Körfez ilçesi Hacıosman Mahallesi Uygun Sokakta bulunan 5 katlı binada meydana gelen olayda, wdinilen bilgiye göre, 30 yaşındaki Burhan Ş., kıskançlık sebebiyle 28 yaşındaki eşi Rabia Buse Ş.  ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Burhan Ş., önce eliyle eşini boğmaya çalıştı sonrasında ise mutfaktan aldığı bıçakla eşine saldırdı. 15 yerinden bıçaklanan Rabia Buse Ş., eşinden kurtularak komşusuna sığındı. Genç kadını kanlar içinde gören komşuları durumu sağlık ekiplerine bildirerek, Buse Ş.'yi kendi araçlarıyla hastaneye götürdü. Tedavi altına alınan 2 çocuk annesi genç kadın, 5 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Burhan Ş. ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15 farklı yerinden bıçaklanan genç kadın, 5 saat süren ameliyatın ardından 15 gün hastanede yattı.

"ÖLDÜRME KASTIYLA HARKEET ETMEDİM, SEVİYORUM"

"Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanan sanık Burhan Ş., ilk kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Burhan Ş., müşteki Rabia Buse Ş., tanıklar ve sanık avukatı katıldı. Savunması alınan Burhan Ş., suçlamaları kabul etmeyerek, öldürme kastıyla hareket etmediğini ve eşini çok sevdiğini söyledi.

"SU İÇMEYE GİDERKEN BIÇAK ALDIM"

Duruşmada ifade veren Rabia Ş. ise kendisini 15 yerinden bıçaklayan eşinden şikayetçi olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Verdiğim ilk ifade doğru değildir, öfkeli olduğum için öyle bir ifade verdim. Telefonla çok vakit geçirdiğim için aramızda tartışma oldu. ‘Beni aldatıyor musun?’ diye sordu, ben de sinirlendiğim için ‘evet aldatıyorum’ dedim. Daha sonra aramızda tartışma çıktı. Mutfağa su içmeye giderken bıçak aldım. Burhan da o sırada peşimden gelmiş. Aramızda itişme yaşandı. Kendimi savunmak için bıçağı savurmuş olabilirim. O sırada Burhan elimden bıçağı almayı başardı. Sonrasında nasıl yaralandığımı, nerelerden darbe aldığımı hatırlamıyorum."

Tutuklanan zanlı, eşini sevdiğini ve öldürme kastının olmadığını söyledi.

"2 TANE ÇOCUĞUMUZ VAR"

"Zorlukla kendimi alt kattaki komşularımın bahçesine attım, orada bayılmışım. Daha sonra hastaneye götürüldüm ve ameliyat oldum. Yoğun bakım dahil olmak üzere 15 gün hastanede yattım. Ancak bizim 2 tane tane çocuğumuz var ve evliliğimiz devam etmektedir. Ben boşanma davamı da geri çektim, bir şikayetim bulunmamaktadır"

"GÖZ GÖZE GELDİK AMA BIÇAKLAMAYA DEVAM ETTİ"

Tanık olarak dinlenen alt komşu Hilmi Ş. de olay günü gördüklerini anlattı. Hilmi Ş., "Bir takım gürültü sesleri duydum ve uyku sersemiyle dışarı bakmaya gittim. Kapıyı açtığımda Burhan’ın Rabia’nın üstünde olduğunu ve bıçakladığını gördüm. En az 10 kez olacak şekilde bıçakladı. Burhan’a ‘sen ne yapıyorsun?’ dedim. O anda Burhan’la göz göze geldik ancak dönüp tekrar bıçaklamaya devam etti. Üstümde sadece iç çamaşırı olduğu için müdahale edemedim. İçeri girip üstümü giyinene kadar olay bitmişti" diye konuştu.

Çiftin 2 çocuğunun olduğu öğrenildi.

13 YILDAN 20 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

İfadelerin ardından cumhuriyet savcısı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, Rabia Buse Ş.'nin sanık Burhan Ş.'yi aldattığına dair delil bulunmadığı belirtildi. Burhan Ş.'nin eşini önce boğmaya çalıştığı, daha sonra ise mutfaktan aldığı bıçakla Rabia Ş.'yi bıçakladığının kaydedildiği mütalaada, sanığın "eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçunu işlediğine dikkat çekildi. Cumhuriyet savcısı, sanık Burhan Ş.'nin 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti ise sanık avukatının mütalaaya karşı savunma yapmaları için süre talep etmesi üzerine, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etiketler