2021-06-21 15:19:56

Eski eşine sokak ortasında kurşun yağdırdı

İstanbul’da eski eşine sokak ortasında silahla kurşun yağdırdı. Yaralanan kadın hastaneye kaldırılırken polis ekipleri zanlıyı silahı ile birlikte yakaladı.

Eski eşine sokak ortasında kurşun yağdırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul’da Kader K. isimli zanlı, sokakta arkadaşı ile birlikte yürüyen eski eşi Gönül Ayvacıoğlu'nu takip etti. Kadınların arkasından yavaşça yaklaşan saldırgan, eski eşine kurşun yağdırdı. Yaralanan kadın kaldırımda yere yığılırken arkadaşını saldırgana müdahale etmeye çalıştı.

SİLAHI İLE BİRLİKTE YAKALANDI

Olay yerine çok sayıda polis ekipleri ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı kadın sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Saldırgan koca Kader K. ise polis ekipleri tarafından silahı ile birlikte yakalandı. Zanlı, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

SALDIRIYI PLANLAMIŞ

Zanlının eski eşine yaptığı saldrının olayı görev vatandaşlardan alınan ifadeler neticesinde önceden planlanmış olduğunu ortaya çıkardı. Olayı gören bir vatandaş, "Adam birkaç gündür burada çiçekçiyim diyerek dolaşıyordu. Kadınlar geliyor iki kişi. Adam direk silahına davranıyor. Kadına 4 el ateş ediyor. Kaçıp gidiyor, polis aşağıda yakalamış" dedi.

Etiketler