2022-01-11 22:35:39

Eski nişanlısı Dilara Yıldız’ı öldüren Oktay Dönmez’in ifadesi ortaya çıktı: 3 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum

Tuzla’da eski nişanlısı avukat Dilara Yıldız’ı silahla vurarak öldüren cani Oktay Dönmez’in mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı. Dönmez, kendisinin nişanlılıktan beri maddi ve manevi olarak kullanıldığını iddia ederken cinayet işlediği silahı aldığı tehditlerden dolayı taşıdığını söyledi.

Eski nişanlısı Dilara Yıldız’ı öldüren Oktay Dönmez’in ifadesi ortaya çıktı: 3 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Barosu’na kayıtlı olan avukat Dilara Yıldız, evine geldiği sırada eski nişanlısı olan Oktay Dönmez ile karşılaştı. Genç kadın, Oktay Dönmez tarafından darp edildikten sonra silah zoruyla Tuzla’daki bir restorana götürüldü.

YARDIM İSTEDİ, SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ

İkili arasında bir süre konuşma tartışmaya dönerken Dilara Yıldız, restoranda bulunan kişilerden yardım istedi. Olayın bildirilmesi üzerine restorana gelen polis ekiplerini gören Oktay Dönmez, belinden çıkarmış olduğu tabancayı çıkarak Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti. Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğüsüne isabet eden kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybetti.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Tuzla'da 29 yaşındaki avukat Dilara Yıldız’ı silahla vurarak öldüren eski nişanlısı Oktay Dönmez (29), çıkarıldığı mahkemece “tasarlayarak öldürme”, “silahla yağmaya teşebbüs”, “silahla cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TEHDİT ALDIĞI İÇİN SİLAH TAŞIDIĞINI İDDİA ETTİ

Oktay Dönmez’in mahkemedeki savunmasında Dilara Yıldız’ın kendisini ölümle tehdit ettiğini öne sürerek, “Maktül tarafından nişanlı olduğumuz süre boyunca maddi ve manevi olarak kullanıldım. Hatta bunu bana söyledi. Tasarlayarak öldürme kastım olsaydı maktul eve geldiğinde öldürürdüm. Öldürme kastım yoktu. Üvey babamdan dolayı annem ve biz tehdit alıyorduk. Bundan dolayı silah taşıyordum” dedi.

“ALTIN VE PARALARI VERMEDİ”

Savunmasının devamında Dönmez, “Yağma kastım olsaydı eve geldiğinde de zorla senet imzalatırdım. Kendisini zorla alıkoymadım. Kendisiyle birlikte el ele evden çıktık. Yemek yemeye gittik. Ben 3 aydır psikiyatrik tedavi görüyorum. Algılama yeteneklerim zayıfladı. Nişanlı olduğumuz süre boyunca almış olduğu para ve altınları vermedi. Ben bu süreçte maktul tarafından sürekli kullanıldım ve tahrik altında kaldım. Maktul ile yemeğe gittiğimizde maddi zararlarımı senet ile kendisinden alacaktım. Kendisi de senet vereceğini kabul etti” ifadelerini kullandı.

10 GÜN BOYUNCA EVDE DİLARA YILDIZ’I BEKLEDİ

Katil Oktay Dönmez, duruşmaları nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan evinde 10 gün boyunca gelmesini bekledi. İddiaya göre, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız eve geldiğinde silah zoruyla Yıldız’ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha önceden hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

GÖNDERDİĞİ MESAJLAR KAN DONDURDU

Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı mesajlar kan dondurdu. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı mesajlarda Yıldız’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine “çok zamanın yok bu hayatta” diyerek tehdit ettiği görüldü. Mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim” dediği görüldü.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI YÜREK BURKTU

”Avukat Dilara Yıldız’ın kadına şiddete karşı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara fiziksel, sözsel ya da psikolojik olarak şiddet uygulamak insanlık suçudur. Bu çirkin suç; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” şeklinde tepki gösterdiği görüldü.

 

Etiketler