27˚
İstanbul
27˚
hafif yağmur
Nem %48
Rüzgar 7.68 /s
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
25˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2019-10-13 09:05:20

Esnaf hırsızlık yapan gençlere not yazdı

Bağcılar’da esnaflık yapan bir kişi, sürekli sigarasını çalan hırsızlara ders vermek için sigara paketinin içine not yazdı.

Esnaf hırsızlık yapan gençlere not yazdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bağcılar Esenler Caddesi üzerinde esnaflık yapan Muhittin Çavdaroğlu sürekli hırsızlığa maruz kalınca hırsızlara ders vermek istedi.

Cadde üzerinden geçen geçnlerin çaldığını tespit etti

İş yerinin dışında bulunan masada sigara içen ve müşterisi geldiğinde sigara paketi ile çakmağını bırakıp müşteriyle ilgilenen Çavdaroğlu tekrar masaya geldiğinde sigara paketi ve çakmağının olmadığını gördü. Bu durumun sürekli tekrarlanması üzerine Çavdaroğlu, iş yerinin güvenlik kamerasına baktı. Çavdaroğlu, kameraya baktığında sigarasını ve çakmağını cadde üzerinden geçen gençlerin çaldığını tespit etti.

Ders vermek için sigara paketinin içine not yazdı

Çavdaroğlu, sigarasını çalan gençlere ders vermek istedi. Boş sigara paketinin içine izmaritleri koyduktan sonra, bir kağıda not yazdı. Çavdaroğlu, "Hırsızlık çok büyük günahtır. Bir daha yapma" diye not yazdıktan sonra paketin içine yerleştirdi. Esnafın masa üzerine koyduğu paket, yine yoldan geçen gençler tarafından çalındı. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

"Ne zaman koysam çalınıyor, ben de artık boş paketlerimi atmıyorum"

Daha önce telefon başta olmak üzere bir sürü eşyasının çalındığını söyleyen Çavdaroğlu, hırsızlara ders vermek için böyle bir yola başvurduğunu belirterek, "Müşteri geldiğinde kalkıp sonra masaya gelip baktığımda hep sigaram yok. Daha farklı şeyler çaldırdığım oldu, çakmak, ufak tefek şeyler. Telefon çaldırdığımız da oldu. Bir müşterinin telefonu çalındı. Boş paketin içine izmaritler, çöpler doldurdum. İçine not kağıdı yazdım, 'Hırsızlık kötü bir şeydir' diye, onu da içine koydum. Bu sefer değişik kişiler tarafından o da çalındı. Ne zaman koysam da çalınıyor. Ben de artık boş paketlerimi atmıyorum, onları saklıyorum gelip burada masanın üstüne koyuyorum" dedi.

Etiketler