Tarih : 07.12.2021 - 13:53 Yorum : 0

Kıskıvrak yakaladılar...Elektrik kablosuyla bağladılar: Esnaftan dolandırıcıya operasyon

Alanya'da dolandırıcılık şüphelisine esnaf film gibi operasyon düzenledi. Günlerdir şüpheliyi yakalamak için nöbet tutan esnaf uygun anda şüpheliyi yakaladı. Kaçmaması için elektrik kablosuyla bağladıkları şüpheliyi jandarmaya teslim ettiler.

Kıskıvrak yakaladılar...Elektrik kablosuyla bağladılar: Esnaftan dolandırıcıya operasyon

Turistlere malzeme satma bahanesiyle esnafları hayali ofisine götürüp komisyon parası alıp ortadan kaybolan dolandırıcılık şüphelisine esnaf film gibi operasyon yaptı. İş üzerindeki şüpheli çarşı ortasında kıskıvrak yakaladı.

Alanya’da yaşanan olayda M. E. isimli bir kişi esnaflardan turistlere malzeme satacağını söyleyerek komisyon ücreti almaya başladı. Aynı yöntemle 7-8 kişiden para alıp ortadan kaybolunca esnaf şüphelendi, pusuya yattı. Şüphelinin yine bir esnaftan 15 bin lira aldığının fark edilmesi üzerine çarşıda kovalamaca yaşandı.

ELEKTRİK KABLOSUYLA BAĞLADILAR

Müsait anda da Gaffar Uzun ve diğer esnaflar, dolandırıcı olduğunu düşündükleri kişiyi kıskıvrak yakaladı. Şüphelinin elleri ve ayaklarını kablo ile bağlayan esnaf jandarmanın gelmesini bekledi. Olay yerine gelen jandarma ekiplerine teslim edilen şüpheli gözaltına alındı.

İŞİ GÜCÜ BIRAKIP DOLANDIRICIYI BEKLEDİLER

6 gündür peşinde olduklarını şüpheliyi yakalamak için işi gücü bıraktıklarını belirten Gaffur Uzun, “Bugün de yine aynı şeyi yapınca peşine düştük ve etkisiz hale getirdik, jandarmaya teslim ettik. Zaten hazırda bekliyorduk, peşinden gidip tertemiz yakaladık ve teslim ettik. Adaletin gereken cezayı vereceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber