2021-08-19 15:19:08

Fatma İnan eski eşi tarafından kıskançlık bahanesiyle boğularak öldürüldü

Büyükçekmece'de, 52 yaşındaki Fatma İnan isimli kadın, bir süre önce resmen boşandığı Metin Esin tarafından, kıskançlık bahanesiyle boğularak öldürüldü.

Fatma İnan eski eşi tarafından kıskançlık bahanesiyle boğularak öldürüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul, Büyükçekmece’de, 52 yaşındaki Fatma İnan isimli kadın, bir süre önce boşandıkları öğrenilen eski eşi tarafından kendi evinde, kıskançlık bahanesiyle boğularak öldürüldü. Katil zanlısı eski eş polis tarafından olay yerinde gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde, Büyükçekmece'ye bağlı Dizdariye Mahallesi’nde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, bir süre önce boşandığı 2 çocuk annesi 52 yaşındaki Fatma İnan'ın evine gelerek tartışma çıkaran 55 yaşındaki Metin Esin, tartıştıktan sonra eski eşini boğarak öldürdü.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri katil zanlısı Esin’i evin yakınında gözaltına alarak ifade almak üzere emniyet götürdü.

Cinayetin kıskançlık bahanesiyle çıktığı iddia edilirken İnan’ın cenazesi, polis ekiplerinin olay yerindeki incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Katil zanlısı Esin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İnan ise kılınacak olan cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlanacak.

"ÖLDÜRDÜM ONU"

Edinilen bilgilere göre, olay sonrası sokağa çıkan Esin’in, “Öldürdüm onu” diyerek bağırdı ve sonrasında polisi arayarak olay yeri yakınında teslim olduğu öğrenildi. Esin ve İnan’ın 2014 yılında boşandığı ve Esin’in emniyetteki işlemleri devam ettiği belirlendi.

Etiketler