Tarih : 22.10.2021 - 09:06 Yorum : 0

Gasp yaparken bekçiyi bıçaklayan çocuktan pişkin sözler: Çek abi, hatıra kalır

Aksaray'da 16 yaşındaki Habib Ghorbanı isimli çocuk, gasp etmek istediği kişiyi darp etti. Olayı gören bekçi yardıma koşunca bekçiyi de bıçaklayan Ghorbanı, gazetecilerin 'nden yaptın' sorusuna ise "Yanlışlıkla oldu, çek abi hatıra kalır" cevabını verdi.

Gasp yaparken bekçiyi bıçaklayan çocuktan pişkin sözler: Çek abi, hatıra kalır

Aksaray’da bir vatandaşı gasp etmek isterken duruma müdahale etmek isteyen bekçiyi bıçaklayan çocuk, pişkin sözleriyle çileden çıkardı. Yabancı uyruklu 16 yaşındaki çocuk, gasp ettiği kişiyi de bıçakla tehdit ederek darp etti.

Kılıçaslan Mahallesi Bediüzzaman Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, 16 yaşındaki Habib Ghorbanı isimli yabancı uyruklu çocuk, cadde üzerinde yaya olarak giden 20 yaşındaki Emre Can K. isimli genci durdurarak para istedi.

BEKÇİLERE BIÇAKLA SALDIRDI

Gencin parası olmadığını söylemesi üzerine cebindeki bıçağı çıkartarak genci “Bıçaklarım” diye tehdit eden Habib Ghorbanı Emre Can'ı darp etti. Bu sırada devriye gezen mahalle bekçileri olayı fark ederek olay yerine gitti. Bekçilerin geldiğini fark eden Habib Ghorbanı elindeki bıçakla bekçilere saldırdı.


Elinden yaralanan bekçinin hayati tehlikesi bulunmuyor.

DERİN BIÇAK YARASINA DİKİŞ ATILDI

Saldırı esnasında şahsı etkisiz hale getirmek isteyen mahalle bekçisi 28 yaşındaki Süleyman Bozkuş, elinden aldığı bıçak darbesiyle yaralandı. Diğer bekçi ve anons üzerine olay yerine kısa sürede intikal eden polis ekipleri, çocuğu etkisiz hale getirerek yakaladı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri yaralı bekçiye ilk müdahaleyi olay yerinde ambulans içinde yaptı. Ardında bekçi ambulansla Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılırken elinde oluşan derin bıçak yarasına dikiş atıldığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

"YANLIŞLIKLA OLDU, ÇEK ABİ HATIRA KALIR"

İlk olarak Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürülen yabancı uyruklu Habib Ghorbanı daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi. Burada polis ekiplerince acile alınan Habib Ghorbanı gazetecilerin neden bıçakladın sorusuna gülerek, “Yanlışlıkla oldu. Çek abi hatıra kalır” diye umursamazca cevap verdi. Sağlık kontrolünde geçirilen şüpheli daha sonra ifadesi alınmak üzere Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


16 yaşındaki çocuk Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne görütüldü

"BİZDEN PARA İSTEDİ, NEDENİ Mİ VAR?"

Gasp edilmeye çalışılan Emre Can K. isimli genç ise polis merkezine getirildiği sırada, “Adamlar bizi gasp etmeye çalıştı, bekçiler zor kurtardı. Adamlar bizden para istedi. Nedeni mi var?” dedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak : İHA/AKSARAY
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber