2022-07-12 16:27:20 | Son Güncelleme : 2022-07-12 16:52:58

'Atlamazsan adam değilsin' dediler, 40 metreden suya daldı! ‘Kimseye tavsiye etmiyorum’

Yaşam  | Editör : Berna Akkaya |İhlas Haber Ajansı

Antalya’da adrenalin tutkunu gençlerin yaptığı gören herkesi dehşete düşürdü. 40 metre yüksekliğindeki falezlerden denize atlayan gençlerden bir tanesi, suyun içinde 10 saniye kadar baygınlık geçirirken sudan çıkan gençlerden birisi ‘kimseye tavsiye etmiyorum’ dedi.

Antalya’nın dünyaca ünlü sahili olan Konyaaltı Plajı’nda adrenalin tutkunu gençlerin yaptığı yürekleri ağızlara getirdi. Tehlikelere aldırış etmeden 40 metre yüksekliğindeki falezlere çıkan ve tezahüratlar eşliğinde aşağı atlayan gençlerden baygınlık geçiren de oldu ‘nefes alamadım’ diyen de.

ÇOCUKLAR ALKIŞLARLA DESTEK OLDU

Kurban Bayramı’nın 4. gününde turizm kenti Antalya’da sahillerde yoğunluk oluşmaya devam etti. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin varyant bölgesindeki yaklaşık 40 metre yüksekliğindeki falezler ise macera arayan gençlerin adresi oldu. Adrenalin tutkunu küçük çocuklar 5 metre yüksekliğinde kaya üzerinden atlayış yaptı. İki genç ise denize dik inen falezlerin en uç noktasından tehlikeye aldırmadan kendilerini denize bıraktı. Ayaklarının üzerine atlayan iki genç, bir süre su altında kaldıktan sonra yüzeye çıktı. Başarılı atlayışın ardından iki gence aşağıdaki çocuklar alkışlarla destek oldu. Kiminin aşağı bakmaya bile korktuğu yerden gençler, tüm tehlikeye rağmen atladı.

“GENÇLER BAĞIRINCA GAZA GELDİM”

Atlayışı gerçekleştiren gençlerden 21 yaşındaki Bekir Boztepe,” İlk çıktığımda aşağı baktım, o an korktum. 50 metre yüksekliği var gibiydi. Ama aşağıdan gençler bağırınca gaza geldim ‘atlamazsan adam değilsin’ dediler. Yapacak bir şey yoktu, besmele çekip atladım. Atladığımda ilk başta bir şey olmadı. Benden önce birisi atladı, ayaklarımı düz tutmamı söyledi. Atladıktan sonra istemsiz ayaklarım açıldı. Sudan çıkınca ilk başta bir nefes alamadım. Çok uzun sürmedi ama. Buradan atlamayı kimseye tavsiye etmiyorum. Çocuklar atlamasın, sakın gaza gelmeyin” dedi.

SUYA DÜŞÜNCE HAREKETSİZ KALDI

Gençlerin tehlikeli atlayışları kameralara yansıdı. Görüntülerde falezlerin ucundaki gençlerin atlamaları için aşağıdaki gençlerin ondan geriye saydığı görüldü. Öte yandan atlayış yapan gençlerden birinin suya düştükten sonra kısa süreli hareketsiz kalması paniğe neden oldu. Görüntüyü çeken vatandaşlar yaşadığı panik ve endişe anları kameralara yansıdı. Genç ise bir süre sonra kendine gelerek yüzmeye devam etti.