2021-10-25 10:32:28

Gelin ve damat itfaiye kıyafetiyle 'evet' dedi! Sosyal mesajlı düğün davetlileri şaşırttı

Kırıkkale'de bir düğün organizasyonunda, orman görevlilerinin yangın söndürme konusunda yaşadığı zorluklara değinmek isteyen çift, gelinlik ve damatlık yerine yangın söndürme kıyafetleriyle davetlilerin karşısına çıktı. Farkındalık oluşturdukları için mutlu olduklarını ifade eden çift, nikahın ardından doyasıya eğlendi.

Gelin ve damat itfaiye kıyafetiyle 'evet' dedi! Sosyal mesajlı düğün davetlileri şaşırttı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kırıkkale'de bir düğün organizasyonunda, gelin ve damadın yangın söndürme kıyafetleri ile piste çıkması davetlileri şaşırttı. Orman işçisi olarak çalışan damadın, eşi ile davetlilere bu görevin zorluğunu anlatmak amacıyla yaptığı organizasyonda nikahtan önce yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Kırıkkale Orman İşletme Müdürlüğünde yangın söndürme personeli olarak görev yapan Çetin Delice, mesleğinin zorluğunu ev hanımı eşi Neşe Delice'ye anlatmak için düğünlerinde yangın tatbikatı yaptı. Kent Ormanı'nda gerçekleştirilen düğünde Delice çifti, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine, giydikleri yangın söndürme tulumu ile oturdu.

'GECE GÜNDÜZ VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ GÖRSÜNLER'

Gelin ve damadın kıyafetlerini gören davetliler şaşkınlık yaşadı. Nikah sonrası Delice çifti, doyasıya oynayıp eğlendi. Orman işçilerinin ülkenin farklı illerinde çıkan yangınlarda gece gündüz mücadele ettiğini ifade eden damat Çetin Delice, mesleğinin zorluğunu anlatmak için böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Orman işçisi olan damat, düğünü yangın tatbikatı ile başlattı.

"SÖZÜN YETERSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP GÖSTERMEK İSTEDİM"

Farkındalık oluşturdukları için mutlu olduklarını ifade eden Çetin Delice, "Biliyorsunuz ülkemizde olan orman yangınları büyük bir felaket. Büyük bir felaket olduğu için bunlarla uğraşan da orman işçileri. Bu zorluğu en çok orman işçileri çekiyor. Onlarla birlikte aileleri ve sevdikleri de çekiyor. Ben de evlenmekte olduğum için eşime bunu anlatmak istedim. Ama sözün yetersiz olduğunu düşünüp bir de göstermek istedim. Çok da hoşumuza gitti. İnşallah beğenmiştir" dedi.

Dikkat çeken düğün konsepti, davetlilerden tam puan aldı.

"BEN BU KIYAFETTEN ONUR DUYUYORUM"

Davetlilerin fikirlerini olumlu karşıladıklarını dile getiren Delice, "Yangın gerçekten zor bir olay, böyle bir şey yapar mısın, elbisemi giyer misin diye sordum. Benim gibi baret giyip orman işçisi olabilir misin? Yangınla savaşabilir misin? O da kabul etti. Kabul ettikten sonra sahada böyle bir düzen kurduk. Herkes de olumlu karşıladı. Ben bu kıyafetten onur duyuyorum. Eşim de bana saygı gösterdi, 'ben de giyerim' dedi. Bunun üzerine giydik ve tüm sevenlerimizin karşısına çıktık. Bu durum önce garipsendi. Niye? Çünkü gelini beyaz kıyafetle bekliyorlardı. Yangın kıyafetiyle karşılaşınca biraz şaşırdılar. Ama sonucu güzel oldu" ifadelerini kullandı.

Gelin Delice, eşinin mesleğiyle gurur duyduğunu ve onun isteğini kıramadığını belirtti.

"YAPTIĞI İŞLE GURUR DUYUYORUM"

Neşe Delice ise “Eşimin isteğini kırmadım. Bu kıyafeti giydiğim için de gurur duyuyorum. İşinin ne kadar zor olduğunun farkındayım. Bunu uygulamalı bir şekilde gördüm, yaşadım. Bir nevi ormanları koruyor. Yaptığı işle gurur duyuyorum” diye konuştu.

Etiketler