22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %44
Rüzgar 4.68 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-10-13 17:39:22

Gelinini öldüren kayınpederin ifadesi ortaya çıktı! Torunlarımı eziyetten kurtarmak için yaptım

Tekirdağ'da Kırgız gelinini öldürdükten sonra testere ile parçalara ayıran kayınpederin ifadesi ortaya çıktı. Gelininin kendisine kötü davrandığını ve bu hakaretlere daha fazla dayanamadığını öne süren kayınpeder, torunlarını da eziyetten kurtarmak için öldürmeye karar verdiğini söyledi.

Gelinini öldüren kayınpederin ifadesi ortaya çıktı! Torunlarımı eziyetten kurtarmak için yaptım
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Tekirdağ'da Kırgızistan uyruklu gelinini öldürüp cesedini demir testereyle parçalara ayıran kayınpeder, vahşi cinayetin sebebini, 'hakaretlere daha fazla dayanamaması ve torunlarını da bu eziyetten kurtarmak istemesi' olarak açıkladı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi İstasyon Mahallesi Ortanca Sokak üzerinde meydana gelen olayda, bir evde Kırgızistan uyruklu gelinini bıçakla öldürdükten sonra demir testere ile parçalara ayıran ve sonrasında çöp torbasına doldurarak park halindeki aracının bagajına dolduran kayınpeder gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan kayınpeder Fehmi A. geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KOL, BACAK VE BAŞINI POŞETLERE KOYUP ÇÖPE ATTI

Edinilen bilgilere göre 65 yaşındaki Fehmi A. oğlu evde olmadığı sırada 2 çocuk annesi gelini Ayat A. ile tartışma yaşadı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Fehmi A. eline aldığı bıçakla gelini Ayat A.'yı bıçakladı. Gelinini evdeki demir testere ile parçalara ayırdıktan sonra kol, bacak ve başını çöp poşetine dolduran Fehmi A. cesedin bir kısmını evde çöp kovasına bir kısmını da araba bagajına koydu.

DEFNEDİLMESİ İÇİN ÜLKESİNE GÖNDERİLECEK

Çığlık seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine geldi. Fehmi A. suçunu itiraf ederek polis ekiplerine teslim olurken gözaltına alınan Fehmi A., adliyeye çıkarılmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan ölen Ayat A.'nın cesedi, savcı ve polisin incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ayat A., defnedilmesi için ülkesine gönderilecek.

Fehmi A. ifadesinde, gelinin kendisine kötü davrandığını ile sürerek, "Olay günü eşim ve torunum ile oğlumu servise bırakmaya gittik. Ayat ve diğer torunum ise evde kaldı. Bir süre sonra geldik. Bu kez de eşim ve torumum dışarıda kaldı. Ben eve çıktım. Ayat kapıyı açtı ve diğer torunumu uyutmak için odasına gitti. Ben de üzerimi değiştirdim. Bir süre sonra torunumun ağladığını duydum. Odaya gittim ve ‘Sende hiç vicdan yok mu. Neden ağlatıyorsun’ dedim. O da ‘benim çocuğum ne istersem yaparım’ diyerek bana bağırdı ve hakaretler etti. Ardından odadan çıktı ve banyoya girdi. Ben de artık bana yapılan hakaretlere dayanamadım ve torunlarımı da eziyetten kurtarmak için öldürmeye karar verdim." diye konuştu.

"EŞİM GELMESEYDİ GÖTÜRÜP BİR YERE ATACAKTIM"

Olayı anlatmaya devam eden kayınpeder ifadelerini şöyle sürdürdü: "Mutfaktan aldığım ekmek bıçağı ile bıçakladım. Hareketsiz kalınca öldüğünü anladım. Önce polisi arayıp olayı anlatmak istedim. Ancak cesedi yok edersem kurtulabilirim diye düşündüm. Evdeki takım çantasından demir testereyi alarak iki ayağını diz kapağından ve kolunu kestim. Ardından banyoda çöp poşetine ardından da çöp kovasına koydum. Üzerimi değiştirdikten sonra da kesilen uzuvları çöp torbası ile arabanın bagajına indirdim. Eve geldikten sonra vücudunun diğer parçalarını poşete koymaya çalıştım. Bu sırada eşim geldi ve olayı öğrendi. Karşı komşuya giderek yardım istedi ve gelen polis beni gözaltına aldı. Eşim gelmeseydi götürüp bir yere atacaktım. Çok pişmanım" diye itirafta bulunduğu öğrenildi.

Etiketler