22˚
İstanbul
22˚
parçalı bulutlu
Nem %44
Rüzgar 4.41 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
18˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-11-22 09:24:56

Gözüne kestirdiği yeleği denedi, kontrol etti ve çaldı

İstanbul Esenyurt’ta bir giyim mağazasında gözüne kestirdiği yeleği beğenen bir kişi, ilk önce bedenini aradı, denedi sonra çalarak kayıplara karıştı. Hırsızın dikkat çeken rahat tavırları güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Gözüne kestirdiği yeleği denedi, kontrol etti ve çaldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir giyim mağazasının önündeki yeleği gözüne kestiren kişi, bedenini arayarak üstüne olup olmadığını denemeye başladı. Denemelerinin ardından kendine uyan ürün üstüne oturunca hiçbir şey olmamış gibi mağazadan ayrıldı.

Yaşanan hırsızlık olayını şaşkınlıkla anlatan dükkan sahibi, “Biz yeni ürünler getirmiştik ve içeride ürünleri düzenliyorduk. O sırada bir şahıs dükkanın önünde bulunan yeleklerin yanına gelmiş. Kameralardan gördüğümüz kadarıyla şahıs beğendiği yeleği üstüne giyiyor. Daha sonra bedeni olmayınca başka bir yelek giyerek arkasına dahi bakmadan kayıplara karışıyor. Bu arada yelekleri de yeni getirmiştik, daha hiç satamadan çaldılar” dedi.

“İHTİYACI OLDUĞU SÖYLESEYDİ PARA ALMAZDIM”

İhtiyacı olan insandan para almayacağını ifade eden Yıldırım, “Şahsın çaldığı yeleklerin 100 - 150 TL civarı fiyatı var. Bana gelip ihtiyacı olduğunu söyleseydi zaten ben ondan para almazdım. Bir yelekten bir şey olmaz. Bu şekilde emeğimizi çalıp gitmesi hiç hoş değil gerçekten. Olayın enteresan tarafı ise hırsız hiçbir şey yokmuş gibi geliyor ve yeleği üzerine giyiyor. Bedeni olmayınca değiştiriyor ve arkasına dahi bakmadan gidiyor. Bu durum gerçekten bizi şaşırttı” diye konuştu.

Etiketler