21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %68
Rüzgar 5.50 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-24 12:08:19

Hamallık yaparak biriktirdiği parayla araba aldı, hırsızların hedefi oldu

Eskişehir'de hamallık yaparak para biriktirip araba alan Mehmet Ali Çelik hırsızların hedefi oldu. Zor şartlarda kazandığı parayla aldığı arabasının çalındığını gören Çelik, hırsızlara seslenerek "Bu araba helal parayla alındı, size yaramaz. Benim arabamı geri getirin" ifadelerini kullandı.

Hamallık yaparak biriktirdiği parayla araba aldı, hırsızların hedefi oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Eskişehir'de hamallık yaparak biriktirdiği parayla kendisine bir araba alan Mehmet Ali Çelik'in 87 model eski kasalı aracı çalındı. Hem iki çocuk okutan hem de dişinden tırnağından artırarak araba alan Çelik, tek isteğinin arabasının bulunması olduğunu söyledi.

"HELAL PARAYLA ALINDI, SİZE YARAMAZ"

8 Ocak Cumartesi günü saat 20.00’de gerçekleşen olayda, edinilen bilgiye göre, Kumlubel Mahallesi Esenli Sokak’ta Mehmet Ali Çelik’e ait 16 Y 1027 plakalı 1987 model otomobil, henüz kimliği belirsiz şüpheli tarafından çalındı. Sabah ekmek almak için evden çıkan Çelik, arabasını park ettiği yerde görmeyince, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Arabasını zor şartlar altında aldığını belirten Çelik, hırsızlara “Bu araba helal parayla alındı, size yaramaz. Benim arabamı geri getirin” diyerek çağrıda bulundu. Öte yandan, yaşanan hırsızlık anları, sokakta bulunan güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

"12 GÜNDÜR HABER ÇIKMADI"

Arabası çalınan Mehmet Ali Çelik, “Saat 16.00 sıralarında arabamı getirdim, park ettim. Aracımı kilitledim ve eve çıktım. Ertesi gün 12.00 gibi aşağıya indiğimde aracı göremeyince ilk önce bir baktım. Düşündüm ve ‘ben arabayı buraya bırakmıştım’ dedim. Dalgınlıkla arabayı 'Başka yere mi park ettim?' diye etrafıma baktım. Sonra fırıncıya sordum. ‘Buraya ben arabamı bırakmıştım, herhangi bir kamera görüntüsü var mı?’ diye sordum. Görüntüyü ancak polisler alabilir dediler. Hemen polisi aradım. Polis geldi, çalındığı anlaşıldı. Aşağı yukarı bugün 12’inci gün. O günden beri hala arabamdan haber çıkmadı” dedi.

TEK İSTEĞİM ARABAMIN BULUNMASI

Arabasını zor şartlar altında aldığını ifade eden Çelik, hırsızlara arabasını geri getirmesi konusunda çağrıda bulundu. Tek isteğinin arabasının bir an önce bulunması olduğunu söyleyen Çelik, şu şekilde konuştu:

"Ben evden eve eşya taşıma sektöründe hamallık yaparak paramı kazanıyorum. İki kızım var biri üniversiteyi bitirdi, diğeri ise, son sınıfta. Ben hem çocuklarıma harçlıklarını gönderdim, hem de dişimle tırnağımla arttırdığım 3-5 kuruşumla da ayağımı yerden kessin diye, 87 model eski kasa bir araba aldım. Yaşım da ilerlediği için eskisi gibi yol yürüyemiyorum. Eskisi gibi de çalışamıyorum zaten. En azından işe gidip gelirken bari kullanırım diye aldım. Şimdiye kadar hep alnımın terini sildim cebime koydum. Bütün çoluğumu çocuğumu ben bu paralarla okuttum. Kimseye aman demedim, kimseden bir şey istemedim. Benim arabamı en yakın zamanda getirin. Ben bunu haram parayla almadım. Bu araba helal parayla alındı. Bu size yaramaz. Tek isteğim, emniyet güçlerinin bu konudaki çalışmalarını bir an önce hızlandırmaları ve benim arabamın bulunması. Başka hiçbir şey istemiyorum."

Etiketler