2022-07-31 11:24:30 | Son Güncelleme : 2022-07-31 11:30:12

Hesabına yanlışlıkla yatan 212 bin liraya el sürmedi! Pazarcının davranışı 'insanlık ölmemiş' dedirtti

Bolu’da kurulan halk pazarlarında yaklaşık 7 yıldır esnaflık yapan Metin Karadayı, hesabına yanlışlıkla para yattığını gördü. 212 bin lira yatıran paranın sahibini bulan Karadayı parayı iade ederek 'insanlık ölmemiş' dedirtti.

Hesabına yanlışlıkla yatan 212 bin liraya el sürmedi! Pazarcının davranışı 'insanlık ölmemiş' dedirtti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bolu genelinde kurulan halk pazarlarında esnaflık yapan Metin Karadayı’nın yaptığı gönülleri fethetti. Karadayı banka hesabına 212 bin lira gönderildiği anladı.  Hiç kimseden bu miktarda para beklemeyen Karadayı, babasından da bu yönde cevap alınca banka yetkilileriyle iletişime geçti.

ESNAF ODASI ÖDÜL VERDİ

Söz konusu para, daha sonra gönderen kişiye iade edildi. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal da örnek davranışından dolayı yakın zamanda dünyaevine girecek nişanlı Karadayı'yı altınla ödüllendirdi.

“KİMSENİN HAKKI BİZE GEÇMESİN”

Pazarcı Karadayı, kimsenin parasında gözleri olmadığını vurgulayarak, "Kimsenin 5 kuruş parasını almayız. Yeri gelir sattığımız ürün tartıda 5 kuruş eksik gelir, onun parasını dahi veririz. Kimsenin hakkı kimseye geçsin istemeyiz. Bize helal para lazım, haram değil. O parayı alsak yüzde 100 bir yerden çıkar. Parayı iade ettiğim için içim de vicdanım da rahat." diye konuştu.

"PARAYA EL SÜRMEDİ"

Altındal da bu güzel davranışın herkese örnek olması gerektiğini, kendilerine gurur verdiğini anlattı. "Metin olması gereken ne ise onu yaptı." diyen Altındal, "Kendisini tebrik ediyoruz. Köroğlu Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin de başkanıyım. Metin, düğünü için bizden kredi talebinde bulundu ancak hesabına yanlışlıkla yatırılan o paraya el sürmedi." ifadelerini kullandı.

Etiketler