Tarih : 23.11.2020 - 10:10 Yorum : 0

Heyelan nedeniyle, ibadete kapatılan camiyi hırsızlar talan etti

Kuşadası’nda bölgedeki toprak kayması nedeniyle ibadete kapatılan cami, hırsızlar tarafından talan edildi. Caminin halılarını, klimalarını ve değerli tüm eşyalarını çalan hırsızlar ayrıca cami içerisindeki tüm malzemeleri de kırdı.

Heyelan nedeniyle, ibadete kapatılan camiyi hırsızlar talan etti

Kuşadası’na bağlı Kadınlar Denizi Mahallesi Çevre Yolu üzerinde bulunan Mustafa Adalıoğlu Camii, 2014 yılı Kasım ayında meydana gelen toprak kaymasının ardından ibadete kapatılmıştı.

Herhangi bir çatlak olmamasına rağmen bilirkişi raporları doğrultusunda ibadete kapatılan ve kendi haline bırakılan, son dönemde hırsızların ve madde bağımlıların adresi oldu.

Kapalı olan camiye dadanan hırsızlar, cami içerisinde halı, klima, kamera dahil değerli tüm malzemeleri çaldı. Camiyi adeta talan eden hırsızlar, bununla da yetinmeyerek camideki diğer eşyaları da kırdı.

Mahalle sakinleri ayrıca cami müştemilatının hırsızlar tarafından çalıntı eşya deposu olarak da kullanıldığını belirterek caminin bir an önce ibadete açılması için yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

Kaynak : İHA
Etiketler : Kuşadası cami
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber