Tarih : 15.09.2021 - 17:12 Yorum : 0

İnşaatında çalıştığı fakülteye girdi: Temelinde azim ve fedakarlık var

Elazığ'da 2016 yılında başlayan Fırat Üniversitesi kütüphanesinin inşaat çalışmalarında işçi olarak görev yapan Hasan Coşkun, aynı okulun Tıp Fakültesi'nde öğrenci oldu.

İnşaatında çalıştığı fakülteye girdi: Temelinde azim ve fedakarlık var

Elazığ'da bulunan Fırat Üniversitesi'nde, 2016 yılında başlatılan kütüphane inşaatında işçilik yapan Hasan Coşkun, boş zamanlarında ders çalıştığı kütühaneye öğrenci olarak döndü. Küçüklüğünden beri hayalini kurduğu Tıp Fakültesi'ni kazanan Coşkun, bir zamanlar inşaatında çalıştığı kütüphanede artık doktor olmak için çalışıyor.

Elazığ’ın Baskil ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Hasan Coşkun, 2016 yılı sonbaharında Fırat Üniversitesinde yapımına başlanan kütüphanede ailesine destek olmak için işçi olarak çalışmaya başladı. Yaz aylarında burada çalışan Coşkun inşaattan kalan zamanlarında üniversiteye hazırlanarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Tıp fakültesinde 5’inci sınıf öğrencisi olan Coşkun, şimdilerde ise doktorluk olmak ve TUS'a hazırlanmak için aynı kütüphanede ders çalışıyor.

"AZMİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİR TANESİ"

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Tıp Fakültesi 5'inci sınıf öğrencisiyle bir araya gelerek muhabbet ettikten sonra öğrenciye kitap hediye etti. Hasan Coşkun'un sosyal medyada mesajını görünce kendilerinin de heyecanlandığını aktaran Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, şöyle konuştu: "Böyle azimle çalışarak insanın neler yapabileceğinin en güzel örneklerinden bir tanesi kendisi, bu anlamıyla genç kardeşlerimize ve çocuklarımıza örnek olması açısından da çok büyük önem arz ediyor."

"Aynı zamanda çalıştığı kütüphanenin üniversitemizde eser sunması da ayrıca kendisini de heyecanlandırıyor. Çünkü burada çalışıp böyle bir kütüphaneyi üniversiteye kazandırmak üniversitemiz açısından da önemli. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinin alanında çok başarılı bir fakülte olduğunu kendisi araştırmış ve tercihini de bizim üniversitemizde kullandı. Biz bu konuda oldukça sevindik. Hasan kardeşimize bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyorum"

ÖNCE İŞÇİ OLDU SONRA ÖĞRENCİ

İnşaatında çalıştığı kütüphanede şuanda doktor olmak için ders çalıştığını belirten Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Hasan Coşkun, inşaatında çalıştığı bir yerde tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmanın inanılmaz bir duygu olduğunu aktardı. Coşkun, "Buranın inşaatında çalışıp sonrasında burada tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmak inanılmaz güzel bir duygu. Yaz aylarında ailemin yanında onlara yardımcı olurdum genelde, fırsat bulduğum zamanlarda da aileme destek olmak için farklı işlerde çalıştım. Bir inşaat şirketindeyken Fırat Üniversitesinin kütüphanesinin inşaatında çalıştım. Sonrasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Burada ders çalışmaya geldiğim zaman çok güzel duygular hissettim ve inanılmaz mutlu oldum. İnşaatında çalıştığım bir yerde tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmak inanılmaz bir duygu" diye konuştu.

"AZMEDEN, ÇALIŞAN VE İNANAN NETİCEYE VARIR"

İnsanın azmedince her şeyi başarabileceğini kaydeden Coşkun, "Tabii ki her işçinin başımızın üstünde yeri var. Hayatın insanı azmedince, çalışınca nereden alıp nereye götüreceğini gördüm. Benim için çok güzel hissiyatlar ve ailem için de gurur verici şeyler. Zamanında inşaatında çalışıp para biriktirmeye çalıştığım yerde şimdi doktor olarak derslerime çalışmak ve okul sonrası uzmanlığım için çalışmak inanılmaz iyi hissettiriyor. İnsan azmedince, çalışınca ve kendisine güvenip hedefine odaklanınca neler başarabileceğinin çok farklı örnekleri var. Ben de kendi adıma küçük bir örneğim. Buranın inşaatında çalışıp sonrasında tıp fakültesi öğrencisi olarak ders çalışmak açısından baktığımız zaman insanın bulunduğu yeri ya da imkanları küçümsemesinin anlamsız olduğu ortada. Elinden geldiğini yaptıktan sonra başaramayacağı bir şey yoktur, ben buna inanıyorum. Genç kardeşlerimize ve başka alanlarda çalışan arkadaşlara tavsiyem; herkes azmederek, çalışarak ve inanarak işlerini yaptığı taktirde ulaşmak isteyecekleri neticeye varacaklardır" şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA/ELAZIĞ
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber