23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %44
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-26 15:50:06

Küçükçekmece'de korku dolu anlar: İple bağladığı çocuğu çatıya çıkarıp kar temizletti

İstanbul'da günlerdir devam eden kar yağışı çeşitli olumsuzluklara neden olurken çatılarında biriken karı temizlemek isteyen vatandaşlar farklı yöntemlere başvurdu. Çocuğun beline ip bağlayıp çatıya çıkaran bir vatandaş ise yürekleri ağza getirdi. Şans eseri kaza yaşanmayan o anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Küçükçekmece'de korku dolu anlar: İple bağladığı çocuğu çatıya çıkarıp kar temizletti
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Günlerdir etkili olan kar yağışı İstanbul'da hayatı felç etti. Briçok ilçede yollar kapandı, trafik durma noktasına geldi, motokurye hizmetlerine ara verildi ve okullarla kamu kurum ve kuruluşları tatil ilan edildi. Kar yağışının durmasıyla birlikte vatandaşlar da evlerinin çatısında birien karları temizlemek için farklı yöntemlere başvurdu. Küçükçekmecede bir kişinin çocuğun beline ip bağlayarak çıkardığı çatıyı temizlettiği anlar ise yürekleri ağza getirdi.

ŞANS ESERİ FACİANIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Olay, sabah saatlerinde Küçükçekmece İnönü Mahallesi'nde 2 katlı bir binada yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs, çocukla çatıya çıktı. Daha sonra çatıdaki karı temizlemesi için çocuğun beline ip bağlayıp kenara doğru gönderdi. Çocuk ise beline bağlı iple çatı üzerindeki karı temizlemeye çalıştı. İpin kopmaması veya çocuğun kaymaması faciayı önlerken, çocuğun canının tehlikeye atıldığı anlar bir vatandaş tarafından kamera ile kaydedildi.

ÇATILAR KARLARI TEMİZLEMEK İSTEYENLERLE DOLDU

Esenyurt’ta yine kar temizliği için çatıya çıkan vatandaşlar, önlem almadan biriken karları aşağı atmaya çalıştı. Tehlikeyi göze alarak çatıya çıkan vatandaşlar yürekleri ağza getirdi. Vatandaşın tehlikeli kar temizliği kameralar tarafından kaydedildi.

"İP KOPABİLİRDİ, ÇOCUK AŞAĞI KAYABİLİRDİ"

Küçükçekmece’de çocuğun iple bağlanarak temizlik yapma anını kaydeden Eyüp Akhan, İşe gitmediğim için tatilim vardı, kahvaltıdan sonra sigara içmek için balkona çıktım. Balkona çıkmamla manzara ile karşılaştım. Çatıda yukarıdan çocuğun beline ip bağlamış ve onu aşağıya doğru sarkıtmış, kar temizliği yapıyordu. Olayın tehlikeli olduğunun farkına vardım, o yüzden çektim. Elinde bir faraş vardı, elinde iple çocuğu bağlamış, çocuk da yamaca doğru gelmiş kar temizliği yapıyor. Aşağıya düşme tehlikesi yüzde 90. İp her an kopabilirdi, çocuk aşağıya kayabilirdi" dedi.

Etiketler