22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-12-15 16:33:19

34 yıla çarptırılan işkenceci babadan mahkemede kaynanaya tehdit

Şanlıurfa'da eşini dövüp evden kovduktan sonra çocuklarına işkence yapan baba, çıkarıldığı mahkemece 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çocuklarını hortum ve kemerle dövdüğü ortaya çıkarken cani baba, son sözü sorulduğunda kayınvalidesini tehdit etti.

34 yıla çarptırılan işkenceci babadan mahkemede kaynanaya tehdit
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Şanlıurfa'da şiddet uyguladıktan sonra eşini evden kovan ve ardından eve kilitlediği 3 çocuğunu hortum ve kemerle döven baba Ramazan Ç., 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.Karar öncesi son sözü sorulan sanık, "Ben ceza alırsam kaynanamın da benim de başıma bir iş gelir" ifadelerini kullandı.

SICAK ÇAY DÖKTÜ, SAÇLARINI YOLDU...

Şanlıurfa’da şiddet uyguladığı eşini evden kovduktan sonra 5, 7 ve 9 yaşındaki 3 çocuğuna işkence yaptığı gerekçesiyle yargılanan cani baba Ramazan Ç. hakkında karar verildi. Şanlıurfa 2 Asliye Ceza Mahkemesinde karar duruşması için hakim karşısına çıkan sanık Ramazan Ç., 34 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İşkenceye maruz kalan çocuklar için darp raporu çıkarıldı.

Sanık Ramazan Ç. duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) katılırken, mağdur çocukların avukatı Abdurrahman Ilık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adına Avukat Samet Koylu ile sanık avukatı duruşmada hazır bulundu.

Duruşma iddia makamının mütalaasını okumasıyla başladı. Duruşma savcısı sanık Ramazan Ç.’nin çocuklarını defaatle kayış ve sopa ile vurmak, sıcak çay dökmek, saçlarını çekmek ve hortumla vurarak sistematik bir şekilde darp etmesinden dolayı eziyet ile kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan dört kez ayrı ayrı şekilde cezalandırılmasını ve tutuklanmasını talep etti.

Çocuklarını eve kilitleyip dövdüğü öne sürülen baba Ramazan Ç.

"SERBEST KALDIĞI ANDA ŞİDDETE DEVAM ETTİ"

Savunma için söz alan mağdur çocukların avukatı Abdurrahman Ilık ise en başından beridir sanığın tahliye edilmemesini istediklerini belirtti. Sanığın tahliye edilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını aktaran Ilık, “Sanık serbest kaldığı esnada Beritan isimli bir kadınla imam nikahlı olarak evlenmiş kısa bir süre sonra ona da işkence uygulamıştır. Sonrasında uyuşturucu madde kullanmaktan tekrar hapse girmiştir. Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını, en üst sınırdan cezalandırılması mümkün değil ise en alt sınırdan cezalandırılmamasını talep ediyoruz” dedi.

SON SÖZÜNDE TEHDİTLER SAVURDU

Karar öncesi son sözü sorulan sanık Ramazan Ç. ise takdirin mahkemenin olduğunu belirterek, “Ancak ben ceza alırsam kaynanamın da benim de başıma bir iş gelir” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti ise yapılan yargılama sonucunda sanık Ramazan Ç.’yi "eziyet etme" ve "hürriyetinden yoksun bırakma" suçunu 3 çocuğu için işlediği gerekçesiyle 34 yıl hapis cezasına çarptırarak tutuklanmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Olay, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yavuzselim Mahallesi'nde 17 Eylül 2020 tarihinde yaşandı. Madde bağımlısı olan Ramazan Ç. (37), karısı Narin Ç.’yi (35) şiddet uyguladıktan sonra evden gönderdi. Evde 3 çocuğuyla birlikte yaşamaya başlayan cani baba, iddiaya göre eve kilitlediği çocuklarına sürekli şiddet uyguladı. Anne Narin Ç.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ramazan Ç. “Çocuğa darp” ile “Aile hükümlülüğünün ihlali” gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ramazan Ç., “Eziyet etme” suçundan iddianame hazırlandı.

Etiketler