Tarih : 22.06.2021 - 08:54 Yorum : 0

İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu

İstanbul'da zehir tacirlerine yönelik şafak vaktinde operasyon düzenlendi. 6 ilçede eş zamanlı gerçekleştirilen baskınlar sonucu gözaltına alınanlar olurken, uyuşturucu madde ve silah da ele geçirildi.

İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu

İstanbul Emniyeti uyuşturucu satıcılarına yönelik bu sabah saatlerinde baskın düzenledi. 42 şüphelinin yakalanması için Bağcılar, Başakşehir, Esenler, Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Sancaktepe ilçelerindeki 38 farklı adrese operasyon gerçekleştirildi.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile beraber özel harekat polislerinin yer aldığı operasyona havadan da helikopterle destek verildi. Özel eğitimli narkotik dedektör köpekleriyle belirlenen adreslerde yapılan aramalar sonucu uyuşturucu madde ve silahların yanı sıra, bir miktar da para ele geçirildi.

Yakalanan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete sevk edildi. Soruşturma kapsamında gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.

Zehir tacirleri kılık değiştirdi! Kurye kılığında teslimat Zehir tacirleri kılık değiştirdi! Kurye kılığında teslimat Korona sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağında motokuryelere rağbet arttı. Bunu fırsat bilen zehir tacirlerinin yeni yönteminin ise akşamları motokurye kılığına girerek satış yapmak olduğu anlaşıldı.

Sınır kapasında uyuşturucu tacirlerine darbe Sınır kapasında uyuşturucu tacirlerine darbe Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında Habur ve Erenköy gümrük sahalarında düzenlediği operasyonlarda 304 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Zehir tacirlerine 'Şafak' operasyonu Zehir tacirlerine 'Şafak' operasyonu Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 59 ilde, tespit edilen 574 şüpheliye ait 630 adrese, bin 213 ekip, 3 bin 644 personel ve 113 narkotik detektör köpeğin katılımı ile eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber