26˚
İstanbul
26˚
hafif yağmur
Nem %63
Rüzgar 4.68 /s
Cumartesi
26˚/19˚
Pazar
28˚/19˚
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
27 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-25 15:50:24

Son dakika: İstanbul'da yollar trafiğe açıldı! İstanbul'a giriş yasağı kaldırıldı

Son dakika haberi: Kar ve soğuk havanın etkisi altında olan İstanbul'da yolların açıldığı duyuruldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada karayollarına bağlı kapalı yolların bulunmadığını belirterek, İstanbul'da yolların trafiğe açıldığını duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise Trakya ve Anadolu istikametinden İstanbul'a gelen araçların giriş kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı.

Son dakika: İstanbul'da yollar trafiğe açıldı! İstanbul'a giriş yasağı kaldırıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada karayollarına bağlı kapalı yolların bulunmadığını belirterek, İstanbul'da yolların trafiğe açıldığını duyurdu.  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise Trakya ve Anadolu istikametinden İstanbul'a gelen araçların giriş kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı. 

ARAÇLARIN KALDIRILMASI ÇAĞRISI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle araçlarını yollara park eden sürücülere çağrıda bulundu. Vali Yerlikaya paylaşımında “Kıymetli İstanbullular, ilimizde kar yağışıyla mücadelemiz devam ediyor. Çalışmalarımızın hızla tamamlanabilmesi için Otoyol ve D-100’de park edilen araçların kaldırılması gerekmektedir. Araçlarımızı hemen bulundukları yerden kaldıralım. Lütfen bize yardımcı olun” dedi.

11 BİN PERSONEL GÖREV YAPIYOR

Bakan Karaismailoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nde karla mücadele çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü olarak Türkiye genelindeki 68 bin kilometre yol ağındaki işletme devam ederken, 4 bin 700 kilometrelik İstanbul Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki yol ağında çok özverili bir çalışma yapıldığını anlattı.

Bu özverili çalışmalara rağmen iklim şartlarının ve yoğun olumsuz hava koşullarının etkisiyle 11 bin personelin 3 bin 900 araç ve ekipmanla bu mücadeleyi verdiğini aktaran Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle Mahmutbey Kavşağı ile Hadımköy Kavşağı arasında yolda terk edilmiş araçlar nedeniyle trafik maalesef önemli bir zaman durdu. Yine Yassıören ile Çatalca arasında da yine yolda terk edilmiş araçlar nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Trafik kısmen de olsa şu an işliyor. Ancak Mahmutbey-Hadımköy ve Yassıören-Çatalca arasındaki terk edilmiş araçların kaldırılması süreci devam ediyor."

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA PİSTLERDEN BİRİ UÇUŞLARA AÇILDI

Kar yağışı nedeniyle uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı'ndaki pistlerden biri saat 12.00 itibarıyla uçuşlara açıldı. Açılan piste, havalimanına iniş yapamayarak başka şehirlerdeki havalimanlarına yönlendirilen uçuşlara öncelik verilecek.

SGHM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Havalimanı (LTFM) 18/36 pisti park yeri onayı alınarak divert uçuşlar öncelikli olacak şekilde 25 Ocak 2022 tarihi saat 12.00'de trafiğe açılmıştır."

İLK UÇAK İNDİ

Kar temizleme çalışmalarının devam ettiği İstanbul Havalimanı'nda saat 12.00'de bir pistin faaliyete geçmesinin ardından Türk Hava Yolları'nın (THY) Venezuella'nın başkenti Karakas'tan İstanbul'a gelen uçağı saat 12.30'da havalimanına indi. Bu uçağın ardından Meksika'nın Cancun şehrinden gelen TK181 sefer sayılı uçak da inişini gerçekleştirdi. 

Etiketler