Tarih : 11.06.2021 - 09:32 Yorum : 0

İstiklal Caddesi’nde maske ve mesafe unutuldu, halaylar çekildi

İstiklal Caddesi'nde, kademeli normalleşme ardından yoğunluk oluştu. Pandemi kurallarının ihlal edildiği caddede maske ve mesafe unutuldu, halay çekildi.

İstiklal Caddesi’nde maske ve mesafe unutuldu, halaylar çekildi

Koronavirüsü karşı mücadele sürerken İstiklal caddesinde kurallar hiçe sayıldı. Yeni normalleşme döneminde de yetkililer vatandaşların el hijyeni, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri gerektiği uyarılarında bulunuyor. Ancak yapılan uyarılara rağmen bazı vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayarak dans edip, halay çekmesi pes dedirtti.

İSTİKLAL CADDESİ LALALEB

İstanbul'da Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde, kademeli normalleşme ardından yoğunluk oluştu. Pandemi kurallarının ihlal edildiği caddede maske ve mesafe unutuldu, halay çekildi.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde dün akşam saatlerinde ’iğne atsan yere düşmez’ dedirten türden kalabalıkta mesafe ve maske kuralları unutuldu. Bir müzik grubuna eşlik eden vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak dans edip halay çekmesi pes dedirtti.

Tam kapanmanın ardından gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası kademeli normalleşme kapsamında yeni kararlar alınmıştı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde dün akşam saatlerinde kısıtlamaya dakikalar kala ’iğne atsan yere düşmez’ dedirten türden kalabalık oluştu.

MÜZİK ŞÖLENİ İLE SOSYAL MESAFE UNUTULDU

Yoğun kalabalığın yanı sıra İstiklal Caddesi’nde müzik çalarak şarkı söyleyen bir grubun etrafında toplanan vatandaşlar, sosyal mesafeyi unuttu. Kalabalık içerisinde dans ederek halay çeken bir grup, bu kadarına da pes dedirtti. Kimi vatandaşların maske takmadığı görülürken caddede bulunan zabıta ekipleri vatandaşlara sürekli pandemi kuralları hakkında uyarılarda bulundu.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber